Facebook Google+ Twitter

Czy umiesz słuchać oczami? Zadanie nr 3

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu, polegającego na odczytaniu zdania z ruchu ust.

Marta Abramczyk / Fot. Piotr DrozdowiczMarta Abramczyk, scenarzystka i odtwórczyni głównej roli w filmie " Deaf life" cieszy się, że dzięki konkursowi coraz więcej osób dowiaduje się o jej filmie i akcji integracji osób słyszących z niedosłyszącymi. - Mam nadzieję, że tym razem również pod artykułem rozpęta się dyskusja, a czytelnicy jeszcze lepiej zrozumieją świat ciszy - mówi.

Podkreśla, że przedstawiciele świata dźwięków muszą spełnić tylko dwa warunki albo chociaż jeden z nich, aby nawiązać kontakt z jej społecznością. - Oba warunki są łatwe do spełnienia. Po pierwsze: wystarczy mówić wolno i wyraźnie, starannie artykułując głoski, żeby umożliwić czytanie z ust. Po drugie: zapewniam, że język migowy nie jest trudny do nauczenia. Opanowanie go w podstawowym stopniu komunikatywnym to kwestia zaledwie kilku miesięcy nieintensywnej nauki. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby poznawać migowe odpowiedniki słów.

W internecie na stronie http://effatha.lap.pl/ znajduje się bardzo dobry, bezpłatny "Multimedialny słownik języka migowego" z filmami pokazującymi ruchy rąk przy poszczególnych wyrazach - opowiada Marta. Dodaje, że jeszcze prostszym sposobem na nawiązanie dialogu jest opanowanie alfabetu migowego. - Można się go nauczyć w kilkanaście minut - przekonuje.

W tym tygodniu czekają na Was aż dwa konkursy. Oto pierwszy z nich:- Te słowa są wszystkim bardzo dobrze znane - zapewnia Marta Abramczyk. Na powyższym filmie jej brat 4-krotnie powtórzył całe wyrażenie. Pierwsze i drugie powtórzenie obrazuje, jak trudno cokolwiek odczytać z ruchu ust, kiedy ktoś mówi, nie patrząc na rozmówcę i wypowiada słowa zbyt szybko. Dopiero powolna, staranna artykulacja głosek stwarza szansę zrozumienia wypowiedzi.

Pierwsza osoba, która napisze w komentarzu pod artykułem, co mówi brat Marty, otrzyma dvd z "Deaf life". Już w sobotę (1 maja) kolejna odsłona konkursu. 6-wyrazowe zdanie zaprezentuje piosenkarz Łukasz Zagrobelny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zapewniam, że nie poprzestaniemy ;) Zdradzę, że już niedługo pojawi się na tym portalu film, uczący alfabetu migowego, a potem... na pewno będzie się jeszcze dużo działo :) Zapraszam na pokaz "Deaf life" 24 czerwca o godz. 19 w warszawskim Domu Kultury Śródmieście przy ulicy Smolnej 9. Wstęp wolny. Wcześniej też pewnie będą jakieś pokazy, ale jeszcze trwają ustalenia, gdzie i kiedy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

uznania za pomysł zaznajamiania osób słyszących ze światem osób głuchych:) liczę, że nie poprzestaniemy na kilku odsłonach konkursu:)) z przyjemnością też przy jakiejś okazji obejrzę film Marty Abramczyk "Deaf life"

Komentarz został ukrytyrozwiń

;)
No, w sumie wydaje się proste, bo lokomotywa to wyjątkowy wyraz, z ogromna iloscią "O", ale w kinie Muranów na początku marca to samo zadanie też sprawiło trudność. Ponad 200 osóbb wpatrywało się w ekran i dopiero po dłuższej chwili ktoś z sali krzyknął prawidłową odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja powiem, że teraz było o wiele łatwiej. Brat Marty świetnie mówił całą twarzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja nie miałam do czynienia z takim zadaniem,dlatego przyznam się ze mało co nie weszłam do monitora aby choć trochę usłyszeć ale udało sie i wcale nie było łatwo.Myślałam najpierw że coś z kaczką która pływa hihih

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadanie dość łatwe. Powiem dość, bo te pierwsze 2x były usilnie utrudniane, zwłaszcza z tym odwracaniem twarzy i drapaniem się w okolicy nosa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak oceniacie poziom trudności tego zadania? W sobotę Łukasz Zagrobelny powie baaaaaaaardzo trudne zdanie ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Basi Tomaszczak :) Za chwilę otrzymasz ode mnie prywatną wiadomość i uzgodnimy szczegóły dostarczenia nagrody. Nie myślałem, że znów tak szybko zakończy się konkurs... Podziwiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

strasznie fajny pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy na kolejną odsłonę konkursu :)
no i może kontynuować później?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.