Facebook Google+ Twitter

Czy Unia Europejska zniesie sankcje wizowe wobec białoruskich urzędników?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 18:49

Szef białoruskiej dyplomacji ma nadzieję, że Unia Europejska zniesie sankcje wizowe wobec białoruskich urzędników.

Siergiej Martynow, który przebywa z oficjalną wizytą w Finlandii, rozmawiał na ten temat z szefem fińskiego MSZ Aleksandrem Stubbem. Według białoruskich mediów, fiński minister zastrzegł, że wcześniej Białoruś musi spełnić szereg określonych warunków.

W listopadzie Unia Europejska podsumuje roczny okres współpracy z Białorusią i oceni, w jakim stopniu władze w Mińsku zrealizowały zapowiedzi liberalizacji i demokratycznych reform. Kraje członkowskie Wspólnoty na tej podstawie zdecydują czy przedłużą okres zawieszenia sankcji wobec Białorusi czy też całkowicie je zniosą.

Białoruski minister spraw zagranicznych uważa, że sankcje powinny zostać całkowicie zniesione. Szef fińskiej dyplomacji kraju, który sprawuje obecnie przewodnictwo w Unii Europejskiej twierdzi, że najpierw Mińsk powinien: wprowadzić memorandum na orzekanie i wykonywanie kary śmierci oraz zaprzestać łamania praw człowieka i tłumienia swobód obywatelskich. Aleksander Stubb dodał, że "reformy demokratyczne na Białorusi są widoczne, ale wciąż niewystarczające".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.