Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

272 miejsce

Czy w dzisiejszych czasach opłaca sie remontować tapczan?

Naszła mnie następująca refleksja: czy w dzisiejszych czasach opłaca się naprawiać tapczan?

 / Fot. Fot. Tadeusz StubeW moim przypadku jest to narożnik. Ceny tych mebli wahają się różnie, za używany w dobrym stanie wydamy 400 zł ((narożnik za 400 zł.), nowe są sprzedawane za około 750 zł.
( Narożnik za 780 zł. )dla ceniących luksus znajdzie się nawet narożnik ze skóry za 22320 zł.
Naprawa mojego tapczanu wyniosła 450 zł. zdjęcie poniżej.

Z moich rozważań wynikło: po pierwsze, że naprawa jest bardziej ekologiczna - nie wyrzuca się całego tapczanu tylko część, starą gąbkę, obicie... Po drugie, iż w tej cenie nie otrzymam drewnianej skrzyni na pościel polakierowanej o wysokim połysku, a skrzynię wykonaną z płyty wiórowej obitą materiałem.

Tapczan o którym piszę pochodzi ze znanej Swarzędzkiej Fabryki Mebli. Po naprawie mój narożnik zyskał, podobną fabrycznej, nowość. Ponadto tapicer, który wykonywał tę usługę zapewniał o solidności wykonanej pracy. Przytaczając jego słowa - nie wykonałem masowej roboty na ilość, jak dzieje się w fabrykach, tylko uczciwą rzemieślniczą pracę.

Faktycznie, jego praca jest godna uwagi - tapczan jest równy, dostatecznie twardy, wewnątrz (podobno) po naprawie materaca przez wymianę zarwanych sprężyn, umieścił go nie na pasach jak zazwyczaj stosuje się, tylko na płycie. Na wierzch materaca położył odpowiedniej twardości gąbkę i obił nowym materiałem.

Myślę że wybrałem lepszą opcję, a upływ czasu pokaże czy się nie pomyliłem...

A co wy o tym sądzicie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Tomaszu po kilku miesięcznym użytkowaniu jestem zadowolony, tapczan nie odbiega od nowej wersji, wiem co jest w środku a tanie tapczany są słabe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staram się zawsze w takiej sytuacji znaleźć kogoś komu może mebel jeszcze posłużyć i będzie chciał go naprawić albo zgodzi się na jego stan a sam kupuje nowy.No chyba że jest to mebel na którym mi bardzo zależy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.tedi21.cal.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja moją ponad trzydziestoletnią wersalkę cały dzień rozbierałam ,bo już pokruszyła się wewnątrz gąbka. Przyznaję że robota była bardzo solidna Nie wiem czy po części dzisiejsze meble są tak wykonane. Trochę ciężko było mi się z wersalką rozstać , lecz stwierdziłam że czas na zmiany. O tym by dać do renowacji nie pomyślałam a może warto by było.Cóż części metalowe trafiły na złom,drewniane i poszycie do pieca a pozostałości po gąbce do kubła na śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alu
Na pewno była by pani nie zadowolona z zaistniałej sytuacji.
Przydało by się, aby na moim miejscu, była osóbka z ostrym temperamentem, która rzuciła by w szewca tymi sandałami jak iracki dziennikarz Muntazer Az-Zaidi...
http://www.dziennik.pl/swiat/article444338/Rzucil_butem_w_Busha_i_byl_torturowany_.html

Pozdrawiam wszystkie osoby mające w naprawie albo niosące do naprawy swoje buty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu Ł.
Szewc na pewno nie był leniem i partołą, tylko lekceważył swoich klientów, widocznie miał ich za dużo.
Zastanawia mnie w tej chwili czy jego zakład jeszcze istnieje?... muszę sprawdzić jak będę w pobliżu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewuniu K.
mimo odmowy naprawy sandałów nie chodzę boso, kupuje tanie buciki abym mógł je spokojnie po skończeniu sezonu wyrzucić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

***** :)
Za przemyślaną motywację wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to widocznie, Tadeuszu, miałeś pecha i natrafiłeś na szewski poniedziałek. Ja bym także nie skorzystała z takiej propozycji. Widocznie pan szewc był leniem i partołą, a może chciał Cię zbyć pod byle pretekstem i to mu się udało. Mam nadzieję, że nie chodzisz boso, bo zima idzie, o czym świadczy zachowanie naszych kotów. Pozdrawiam Ciebie i miziam Lulka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzisz boso?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.