Facebook Google+ Twitter

Czy w Gdańsku będzie wiadukt Żołnierzy Wyklętych?

Ostatnio Gdańsk niezbyt zadbał o uczczenia Dnia Żołnierzy Wyklętych, choć w tym mieście żyją jeszcze ostatni Wykleci. Powstała oddolna inicjatywa, by nowemu wiaduktowi we Wrzeszczu nadać imię Żołnierzy Wyklętych.

Kapitan Władysław Dobrowolski, w latach 1942-1945 żołnierz ZWZ/AK (Okręg Radomsko-Kielecki), jest jednym z ostatnich żyjących partyzantów II wojny światowej. Obecnie przewodniczący Porozumienia Niepodległościowych Związków Kombatanckich oraz z-ca przewodniczącego Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych woj. gdańskiego, wyszedł z propozycją nazwania nowego wiaduktu w ciągu "Nowej Słowackiego" imieniem Żołnierzy Wyklętych. Propozycje podchwycili młodzi, skupieni wokół miejscowego klubu piłkarskiego "Lechia".

Inicjatorzy są już po wstępnych rozmowach z przewodniczącym rady miasta, zebrali tez podpisy mieszkańców popierających inicjatywę.

Kapitan Dobrowolski, już na emeryturze cały czas udziela się społecznie. Spotyka się z uczniami i kibicami Lechii, przekazując im wiedzę, której zabrakło w szkolnych programach.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Obejrzyj spotkanie kpt. Władysława Dobrowolskiego z Lechistami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.