Facebook Google+ Twitter

Czy w Kutnie dojdzie do walki kibiców drużyn IV ligi?

W niedzielę drużyna MKS Kutno, która grała na wyjeździe mecz w ramach rozgrywek IV ligi, została zaatakowana przez sieradzkich kiboli. Kibice kutnowscy zapowiadają odwet. Czy dojdzie do wojny pseudokibiców obydwu drużyn?

 / Fot. Michał Szewczyk W Zduńskiej Woli po remisowym meczu (4:4), kutnowscy zawodnicy udali się do autobusu, by odjechać do domu. Ochrona stadionu oraz policja opuściła stadion, ale jak się potem okazało - nie na długo. Podczas wyjazdu ze stadionu autobus natrafił na dwa samochody blokujące go. Z auta wyszli mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat, w ręku trzymali pałki baseballowe. Zaczęli wybijać szyby w autobusie i niszczyć karoserię.

Zawodnicy MKS Kutno spędzili ponad trzy godziny na komendzie policji w Zduńskiej Woli, gdzie trwało wyjaśnianie przykrego zdarzenia. Z ustaleń policji wynika, iż numery rejestracyjne, jakie widniały na samochodzie, były kradzione. Pseudokibiców nie złapano. Kutnowska drużyna wróciła do domu pod eskortą policji.

W sobotę o godzinie 17, kutnianie będą podejmować Wartę Sieradz. Kutnowscy kibice zapowiadają odwet na kibicach tej drużyny. Wszystko na to wskazuje, że może być bardzo niebezpiecznie. Zarząd drużyny lada dzień ma się spotkać z kutnowską policją. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo stadionu i zdrowie kibiców.

Kutnowska policja oświadcza, że ma doświadczenie z boiskowymi chuliganami. Do tej pory "spotkania" policji z chuliganami kończył się porażką kiboli.

Czytaj też:
Skandal przy Łazienkowskiej - kibice wygrywają z PZPN
Kibicowanie w Polsce postrzegane jest jak chuligaństwo
Polska piłka? Brzydzę się nią...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.