Facebook Google+ Twitter

Czy w Łodzi odbędzie się Festiwal Producentów Muzycznych?

Festiwal Producentów Muzycznych i projekt „Łódź w Europie” to dwie najnowsze propozycje wzbogacające łódzką kulturę i promocję. Obie inicjatywy zostały pozytywnie ocenione przez radnych z Komisji Promocji Miasta i Współpracy Zagranicznej.

Od lewej: M.Grubski i prezydium komisji promocji: Krzysztof Stasiak, B.Domaszewicz i Anna Adamska=Makowska / Fot. Ewelina KoperFestiwal, organizowany przez Fundację Art Industry, czyli organizatorów Dni Komedy, jest pierwszą tego typu inicjatywą na świecie. - Operatorzy filmowi mają Plus Camerimage, a teraz producenci muzyczni też będą mieć swój festiwal – mówi Bartosz Domaszewicz, przewodniczący komisji promocji w łódzkiej radzie miejskiej – Ze względu właśnie na pionierskość tej inicjatywy warto się w nią zaangażować. Sprawa jest bardzo prosta – wystarczy przesunąć środki, czyli zapisane już w projekcie budżetu miasta 300 tys. zł, z Wydziału Kultury do Wydziału Promocji, aby organizatorzy festiwalu mogli z nich skorzystać.

Festiwal miałby się odbyć 11 i 12 września, a jego lokomotywą i główną gwiazdą będzie Daniel Lanois – producent krążków U2, który w ubiegłym roku wydał także kolejną własną solową płytę. Najlepsi producenci i realizatorzy rynku muzycznego corocznie będą nagradzani statuetką „Człowieka ze złotym uchem”. W tym roku otrzymają ją m.in. D. Lanois i pośmiertnie – z rąk byłego gitarzysty i kompozytora Republiki Zbigniewa Krzywańskiego – lider i wokalista Republiki - Grzegorz Ciechowski.

Deklarację wsparcia organizacji festiwalu złożył - w imieniu swoim i wiceministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego - senator Maciej Grubski. - Jestem zachwycony tą inicjatywą. Organizatorzy - Marcin Tercjak i Maciej Werk to profesjonaliści. Razem z wiceministrem wpieramy organizację Dni Komedy, więc cieszy nas kolejna inicjatywa Art Industry - dodaje Grubski.

Inicjatorem projektu „Łódź w Europie” jest Fundacja Studiów Europejskich Instytutu Europejskiego. W ramach projektu ma zostać stworzony interaktywny pakiet portali internetowych o Łodzi, szereg konferencji, cykl spotkań z ambasadorami krajów członkowskich i kandydujących do UE, impreza o kinie europejskim, a w ramach polskiej prezydencji w UE – posiedzenie Rady Europy w Łodzi. - To projekt, który zagospodarowuje całą promocję miasta w skali europejskiej, a z drugiej strony przenosi Europę do Łodzi - mówi Domaszewicz.

Przewodniczący komisji uważa, że te dwa wydarzenia pozytywnie wpłyną na starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i podniosą prestiż Łodzi. Komisja promocji zdecydowała, że projektem Instytutu powinno niezwłocznie zająć się Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą łódzkiego magistratu. - Zapewniam, że radni do tego tematu powrócą. Szczególnie warto omówić kwestię posiedzenia Rady Europy - dodaje Domaszewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.