Facebook Google+ Twitter

Czy w małej szkole może być pięknie? W Belnie tak właśnie jest

Uroczyste przekazanie betlejemskiego światełka oraz coroczne jasełka odbyły się w miejscowości Belno. Szkoła tu mała, ale za to wielu uczniów jest bardzo zaangażowanych w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Przekazanie światełka dzieci dzieciom. Maluchy były bardzo przejęte. / Fot. Bartłomiej KowalewskiPod opieką pani dyrektor Elżbiety Ślewy szkoła przygotowała jasełkowe przedstawienie dla rodziców i przybyłych gości. Jednym z nich była pani Barbara Milcarz, harcmistrz ZHP, która przekazała światełko betlejemskie uczniom.
Aktorzy jasełek oraz kadra nauczycielska. / Fot. Bartłomiej Kowalewski
Szkoła, choć niewielka, jest za to prężna, kadrze nauczycielskiej po prostu chce się chcieć. Nie jest łatwo pracować z młodzieżą z małych miejscowości, często z niezamożnych rodzin. Żeby wydobyć z uczniów ukryte talenty, trzeba być nauczycielem z powołania, a nie jest to łatwe w obecnych czasach. Szkoły wiejskie to kopalnie nieobrobionych diamentów, żeby ich nie popsuć, szlifierz musi być artystą mistrzem swojego zawodu.

W programie Kapitał Ludzki szkoła realizuje projekt integracji z osobami niepełnosprawnymi, jest nowatorski na terenie naszej gminy Zagnańsk. Podziwiam szczególnie Panią Elżbietę Ślewę, która wie, ile kosztuje rehabilitacja powypadkowa własnego dziecka. Nie opuściła rąk, nie zwątpiła, ma nadzieję a wręcz pewność, że jej się uda.
Przejmująca opowieść o przekazaniu światełka betlejemskiego. / Fot. Bartłomiej Kowalewski
Historię światełka betlejemskiego przybliżyła harcmistrz ZHP pani Barbara Milcarz bardzo barwną opowieścią. A inscenizację jasełek wraz z uczniami przygotowały panie nauczycielki. Za rok tradycji stanie się zadość i moc świąt Bożego Narodzenia wzmocni nas do czynienia dobra innym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W małydz szkołach kryje się wiele talentów. Na terenie mojej gminy jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa liczy zaledeiw czterdziestu kilku uczni, a efekty zaskakujące. dzieciaki zdobywają wiele nagród, - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090617/POWIAT28/752571113

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra relacja.
Właśnie na tym polega DO!
Być w każdym miejscu, gdzie coś się dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.