Facebook Google+ Twitter

Czy w Mołdawii zostaną przeliczone ponownie głosy wyborcze? Media podają różne informacje.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 19:57

Sprzeczne doniesienia dochodzą z Mołdawii. Według najnowszych informacji agencji Interfax, władze i opozycja nie doszły do porozumienia w sprawie ponownego przeliczenia głosów z niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Rosyjska agencja cytuje przewodniczącego liberalno-demokratycznej Partii Mołdawii. Wład Fiłat poinformował, że opozycja przekazała władzom w Kiszyniowie żądania przeliczenia głosów, położenia kresu przemocy i zapewnienia prawa do pokojowych protestów. Jednak, jak zaznaczył, oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie nie było. Fiłat zapowiedział, że demonstracje będą kontynuowane.

Wcześniej agencje podawały, że władze w Kiszyniowie zgodziły się na ponowne przeliczenia głosów. Sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej Jurij Czokan zaprzeczył tym informacjom w rozmowie z Interfaxem.

W wyniku dwudniowych akcji protestacyjnych demonstranci opanowali i częściowo zniszczyli pałac prezydencki i budynek parlamentu.

Mołdawska opozycja twierdzi, że niedzielne wybory parlamentarne były sfałszowane. Według wstępnych wyników, komunistyczna partia uzyskała około połowy głosów wyborców. W parlamencie miałaby prawdopodobnie niezbędną liczbę posłów do wyboru nowego prezydenta. Kadencja obecnego prezydenta, komunisty Władimira Woronina, kończy się w tym miesiącu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.