Facebook Google+ Twitter

Czy w Polsce nastąpiła era Greya?

Trylogia "Pięćdziesiąt odcieni" jest jedną z najchętniej kupowanych powieści. W Polsce książka ta stała się równie bardzo szybko bestsellerem. Czy zatem czasy Greya już nastąpiły?

Sonda

Czy znasz książkę Pięćdziesiąt twarzy Greya?

Powieść E.L. James podbiła serca zarówno Polaków, jak zagranicznych czytelników. Na razie w Polsce zostały opublikowane dwie
jej części, a polscy fani z zapartym tchem czekają na premierę trzeciej i ostatniej części.

Co sprawiło, że w takim tempie książka stała się najbardziej poczytną lekturą? Nic nowego tutaj nie odkryje, gdy napiszę, że treść.

Fabuła powieści dotyczy losów pewnej nieśmiałej studentki. Los tak chciał, że zastępując swoją chorą koleżankę zgodziła się przeprowadzić wywiad z pewnym miliarderem. Wydawać by się mogło, że akcja rozpoczyna się jak w każdym romansie. Jedak tych dwoje łączy nie tylko miłość. Christian Grey jeden z głównych bohaterów powieści skrywa w głęboko w sobie tajemnice swojej przeszłości. Bardzo drażni go, gdy Anastasia wypytuję go o jego dzieciństwo i przeszłość. James jednak postanowiła ubarwić pewne aspekty powieści.

Grey nie jest fanem jak on to zwie "waniliowego seksu", lecz woli bardziej agresywną wersję kontaktów cielesnych z kobietami. Autorka w sposób bardzo dokładny opisuje przeżycia bohaterki. Sceny "łóżkowe" są bardzo dokładnie opisane. Powieściopisarka potrafi budować napięcie. Czytelnik nie jest w stanie przewidzieć co się stanie na kolejnej stronie. W powieści nie ma nudy, nie ma zatrzymań akcji, wręcz przeciwnie, ma się wrażenie, że cały czas ona przyspiesza.

Trwają już prace nad ekranizacją powieści; nabycie praw autorskich kosztowało podobno 5 mln dolarów! Premiera przewidziana jest na przyszłoroczne wakacje.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.