Facebook Google+ Twitter

Czy w Polsce też powstaną strefy wolne od Mikołaja?

Koniec z komercyjnym kiczem. Zamiast Mikołaja z reklamy - wizerunek oryginalnego świętego. Grupa niemieckich katolików proponuje wszystkim akcję "Strefa wolna od Mikołaja". Przypominają kim naprawdę był święty z Miry.

Logo / Fot. http://weihnachtsmannfreie-zone.de/"Weihnachtsmannfreie Zone", czyli "Strefa wolna od Mikołaja" to akcja grupy niemieckich katolików. Sięgająca 2002 roku inicjatywa ma na celu ukazanie społeczeństwu, kim naprawdę był uznany potem za świętego Mikołaj i jednoczesne przeciwstawienie się komercyjnej figurce dobrotliwego dziadka, lansowanego w mediach i reklamie współczesnego świata.

Na stronie http://weihnachtsmannfreie-zone.de/ znajdziemy szereg informacji o akcji, m.in. krótki filmik tłumaczący sens przedsięwzięcia, przedstawienie sylwetki Mikołaja z Miry oraz szereg opowieści, których bohaterem jest popularny święty. Dla przygotowujących się do świątecznego klimatu został nawet stworzony dział z przepisami na zimowe smakołyki.

 / Fot. weihnachtsmannfreie-zone.deSymbolem działaczy grupy, której patronem jest święty Bonifacy, jest obrazek przedstawiający świętego Mikołaja w komercynej wersji (starszy pan w czerwonej czapce). Wizerunek Mikołaja został tu przekreślony. Taki symbol jest rozprowadzany przez działaczy w formie naklejek, plakatów czy specjalnych znaczków.

"Strefa wolna od Mikołaja" to jednak nie tylko akcja mająca na celu przywrócenie świętemu z Miry jego pierwotnej postaci. Inicjatywie towarzyszy ruch pomocy finansowej dla chorych śmiertelnie dzieci i ich rodzin.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie: http://weihnachtsmannfreie-zone.de/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przydałaby się tylko polskojęzyczna wersja plakatów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jak wizja końca świata;-) O co Wam chodzi? O wizerunek z reklamy coca-coli, bardzo ładny zresztą - sens się nie zmienił. Trochę luzu. I znowu te "stereotypy" użyte bez pojęcia istoty słowa;-/ Zawsze byli puści ludzie, puste święta... i są. To nie zależy od kapitalizmu, tylko charakteru i domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2009 20:57

Ciekawa inicjatywa. Czy się przyjmie? Wątpię. Ludzie kochają utrwalone stereotypy:))) Duuuuużo gwiazdek:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.