Facebook Google+ Twitter

Czy w Polsce wszystko musi się wynaturzać?

Współautorzy: Barbara Podgórska

Do postawienia pytania skłonił mnie widok pojemnika na używaną odzież, stojącego obok kompleksu handlowo-usługowego przy ulicy Osiedlowej 1 w Rudzie Śląskiej Wirku.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiNa załączonych zdjęciach widać, że nikt się tym kontenerem nie interesuje. Najbardziej nie interesuje się właściciel, czyli Polski Czerwony Krzyż, który wydał sporo pieniędzy na postawienie tego kontenera, i wmawiał ludziom, żeby wkładali tam, dla nich nieprzydatną odzież, zabawki itp. mogące przydać się kormus innemu.

Próbowali zainteresować się natomiast zlodziejaszkowie, czego dowód w postaci wygiętych blach jest wyraźnie widoczny. Ale potencjalny łup nie okazał się atrakcyjny. Rzeczy wrzucane przez ludzi o dobrym sercu, wierzących w to, że odzież przez nich już niechciana, jednak zupełnie wartościowa, czysta i porządna, posłuży jeszcze komuś. Tymczasem butwieje, niszczeje. A tyle się gada o biednych, potrzebujących. Czy w Polsce najszlachetniejsze, najmądrzejsze pomysły musza się wyradzać? Czy z ofiarności społecznej musi wyjść parodia?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 25.05.2011 05:10

Czy to na pewno kontener PCK bo na zdjęciach tego nie widać. A tak na marginesie. Ja kiedyś pocztą pantoflową słyszałem, że jeśli nawet na kontenerze jest napis PCK, to ta instytucja otrzymuje tylko jakiś procent od sprzedanych rzeczy. Bo całym biznesem zarządza jakaś inna firma i czerpie z tego pokaźne zyski. Prosił bym autorów tego artykułu o zainteresowanie się tym tematem i przedstawienie co to za firma. I w ogóle co to za ogólnopolski biznes. Czy do końca uczciwy. Oby moje domysły i wiadomości były tylko plotką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.