Facebook Google+ Twitter

Czy w Rumunii internet jest szybszy niż w Polsce?

Badania na temat pobierania danych nie dają nam powodów do zadowolenia. Łącza internetowe w Polsce są bardzo wolne. Plasujemy się na 48. miejscu na świecie.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:CAT5e-RJ45.jpg&filetimestamp=20100402170306 / Fot. Justin, licencja CC 2.0Okazuje się, że najszybsze łącza w Polsce są w Świnoujściu. Średnia szybkość pobierania wynosi 5,98 Mb/s informuje Wprost.pl. Wynik w Warszawie to zaledwie 3,776 Mb/s. Nie są to wyniki, które mogą przyprawić o zawrót głowy, ponieważ nasi sąsiedzi z Ukrainy cieszą się ze średniej prędkości 9,3 Mb/s.

Średnia prędkość w Polsce to 3,5 Mb/s. Od naszego kraju szybszy internet posiadają Bułgarzy – 12,9 Mb/s, a nawet Rumuni – 15,3 Mb/s. W stolicy tego ostatniego kraju notuje się najlepszy wynik w całej Europie. Wynosi on aż 21,32 Mb/s.

Polska bardzo kiepsko wypada również na tle innych krajów na całym świecie. Średnia prędkość światowego internetu wynosi 4,6 Mb/s. U nas zaledwie 3,5 Mb/s. Pod tym względem plasujemy się na 48. miejscu na świecie.

Najszybszy internet posiadają Koreańczycy z łączami o średniej prędkości 17,6 Mb/s. W Seulu średnia wynosi 33,5 Mb/s.

Na pocieszenie zostaje Polakom fakt, że w Kongo średnia prędkość łączy oscyluje w granicach 104 Kb/s, co jest najgorszym wynikiem w klasyfikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że w naszym kraju szybkie łącze to nadal luksus.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mieszkaniec Rumunii
  • Mieszkaniec Rumunii
  • 01.03.2012 11:00

Marek Chorążewicz napisz o sobie o twoich bliskich .W swoją wredna retorykę nie wplataj ;Rumunów , Polaków ani innych narodowości.Podobno jesteś lekarzem .Skoro nie potrafisz do ludzi się odnosić neutralnie to przy leczeniu rowniez jesteś wrednym.Podobno składałeś przysięgę Hipokratesa .Dla każdego lekarza musi być człowiek równy i nie dyskryminowany .Co by było jak by do ciebie przyszedł albo by go umierającego do ciebie przywieźli np . członka partii PO, PiS PSL , SLD albo czarnoskórego ?Dobił byś go -tak twierdzę, bo ty nie szanujesz przeciwników politycznych a więc ludzi!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam Cię mieszkańcu Rumunii, że raczyłem urazić Twoją dumę narodową. Ja marki nie wymieniałem, ale widocznie rumuńskie auto = Dacia, bardzo dobre zresztą auto. Zalecałbym i owszem naszemu etsblishmentowi, ale oni nie wiedzą, co dobre i rozbijają się tymi gratami zachodnimi. Nie chcą za nic w świecie handlować z naszymi południowymi sąsiadami, może byś @Mieszkańcu Rumunii coś im podpowiedział. Gdybyś bardziej wnikliwie czytał ze zrozumieniem, to byś wychwycił, że mój komentarz przeładowany jest sarkazmem i wcale źle tego nie musisz odbierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszkaniec Rumunii
  • Mieszkaniec Rumunii
  • 01.03.2012 08:42

Dacie nie są byle jakimi samochodami .Wolę dacie niż z tobą jechać twoim gratem ale za to marki -zachodniej .
Pochwal się jaki masz SAMOCHÓD I PO ILU LATACH PRACY GO KOPIŁEŚ .OCZYWIŚCIE LATACH PRACY -UCZCIWIE PRACUJĄC , BEZ ŁAPÓWEK I PREZENTÓW .ŚMIAŁO BEZ SZYDERSTWA ,NAPISZ ALE TERAZ O SOBIE -
@Marek Chorążewicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale w Rumunii nie mają Euro 2012... i mają byle jakie samochody, bo nawet nasza administracja takimi nie chce jeździć i nie chcą od nich kupować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.