Facebook Google+ Twitter

Czy w Warszawie powstanie ulica Adama Małysza?

Czy w stolicy powstanie ulica imienia najlepszego polskiego skoczka? Szczepan Sadurski - mieszkaniec Warszawy, przewodniczący Partii Dobrego Humoru, satyryk chce aby tak się stało. Jak twierdzi złożył w tej sprawie wniosek do władz miasta.

Adam Małysz / Fot. PAPDokumenty w tej sprawie mężczyzna wysłał do urzędników 22 lutego. Trafiły one do Rady Miasta Stołecznego Warszawy, oraz do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Oto treść wniosku:

Szanowni Państwo!
Zwracam się z wnioskiem o nadanie nazwy jednej z ulic Warszawy imieniem Adama Małysza.

Zdaję sobie sprawę, że nazwanie ulicy imieniem osoby żyjącej nie jest obecnie możliwe. Jednak apeluję, aby w tym jednym przypadku stanąć ponad wszelkimi podziałami i zmienić stosowne przepisy.

Uzasadnienie:

Adam Małysz jest wybitnym polskim sportowcem przełomu XX i XXI wieku, którego sylwetki oraz osiągnieć przedstawiać nikomu nie trzeba. Ma na swoim koncie liczne sukcesy międzynarodowe (m.in. czterokrotny tytuł mistrza świata i 2 srebne medale na zimowych igrzyskach w Vancouver). Został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2007) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2002). Jest wzorem godnym naśladowania oraz dumą wielu Polaków. Dlatego to stolica Polski winna być pierwsza, która w sposób szczególny uhonoruje Adama Małysza.

Warszawa szybko się rozbudowuje. Powstają nowe ulice, place, ronda, parki i skwery. Proponuję, aby w możliwie krótkim czasie jeden z nich (nie wskazuję konkretnej lokalizacji) nazwać imieniem Adama Małysza.

Jestem pewien, że mój wniosek w bardzo krótkim czasie poprze znacznie więcej osób niż 15 mieszkańców Warszawy, co stanowi wymagane minimum w tego typu sprawach. Jeśli jednak niniejszy wniosek nie zawiera wymaganych formalności, proszę o ich wskazanie, abym mógł go uzupełnić.

Z poważaniem,
Szczepan Sadurski - mieszkaniec Warszawy, przewodniczący Partii Dobrego Humoru


 / Fot. sadurski.comNa poparcie swoich słów satyryk umieścił na stronie sadurski.com dokumenty, które przedłożył urzędnikom.

Nie udało nam sie potwierdzić autentyczności tych informacji. W biurze prasowym stołecznego ratusza nikt nie odbierał telefonów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czy Panu Adamowi na takim splendorze zależy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co powiedziałaby warszawska ulica - Za życia to ch.. może stać a nie pomnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja byłbym za:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja który pamiętam Aleje Stalina w Warszawie, miasto Stalinogród, proponuje poczekać. Przepis dla satyryka "najważniejsza wiedza". Dopiero w pięć lat od daty śmierci można nadać nazwę ulicy czyjegoś imienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informację tę przyjmuję jako poważny wniosek wart poparcia. Dlaczego nie? Byłoby to uhonorowanie niezwyczajnego, polskiego sportowca,skromnego, mądrego i inteligentnego, takiego, który skacze z pasją i prawdziwym zamiłowaniem:)) Robi to nie tylko dla siebie, ale również dla swojej Rodziny, dla swoich Rodaków, Polaków, jak sam ostatnio powiedział...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam tyle zrobił dla skoków ,że ma prawo być uhonorowany .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram ten pomysł.

i (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.