Facebook Google+ Twitter

Czy W. Wierzejski powinien przeprosić?

Wojciech Wierzejski oskarża przedstawicieli mediów o „kłamliwość, tendencyjność i bolszewickie zacietrzewienie”. Ciekawe w jaki sposób poseł LPR-u wycofa się ze swych oskarżeń. A może to tylko kolejne semantyczne nadużycie polityka?

W dniu 11.11.br Wojciech Wierzejski na swym blogu (www.wierzejski.blog.onet.pl/ ) zamieścił m.in. kontrowersyjny akapit: „ Dziś w nocy (tj. z 10 na 11 listopada – przyp. aut.) "nieznani sprawcy" próbowali zniszczyć pomnik Romana Dmowskiego. Moralną odpowiedzialność za ten haniebny czyn ponoszą wszystkie media i «komentatorzy», którzy wczoraj w serwisach informacyjnych tak kłamliwie, tendencyjnie i z iście bolszewickim zacietrzewieniem prezentowali postać i dorobek Romana Dmowskiego. Wstyd!”.

Łatwość, z jaką poseł W. Wierzejski oskarża dziennikarzy nie tyle dziwi, ile bulwersuje, ponieważ autor zacytowanych powyżej słów jednoznacznie stwierdza, kto ponosi winę za pomalowanie pomnika R. Dmowskiego. A jakoś uznanie dziennikarzy za siłę sprawczą działania jednostki, bądź jednostek, które m.in. namalowały swastykę na pomniku stanowi daleko posunięte przeinterpretowanie faktów i przecenienie roli mediów.
Socjologiczne uproszczenie

Biorąc pod uwagę, iż W. Wierzejski jest socjologiem, to tak daleko posunięte uproszczenie interpretacyjne jest wręcz niedorzeczne, bo raczej trudno podejrzewać, by ktoś, kto wcześniej nie miał negatywnego nastawienia do poglądów głoszonych przez R. Dmowskiego, po lakonicznych wypowiedziach zawartych w serwisach informacyjnych decydował się na obalanie monumentalnego pomnika.

Inwektywy skierowane w kierunku środowiska dziennikarskiego świadczą raczej o nastawieniu W. Wierzejskiego do IV władzy, jaką w państwie demokratycznym sprawują wolne media, a nie o obiektywizmie posła. Zresztą o tym ostatnim lepiej nie wspominać, skoro W Wierzejski zatytułował tekst, którego fragment zacytowano
powyżej „ Dzieło Romana Dmowskiego – Niepodległość”.

„Jeden za wszystkich”


Uznanie jednej osoby za twórcę niepodległości to strącenie w niepamięć tych, którzy walczyli o odrodzenie Polski. I chyba Pan poseł W. Wierzejski powinien zacząć brać odpowiedzialność za słowa, które pisze i wypowiada.

Postawy R. Dmowskiego można chwalić i można również negować, ale bez wątpienia nie powinno się mu przypisywać zasług innych, bo to nie jego krew została przelana na frontach I wojny światowej, czy też wcześniej, podczas powstań narodowowyzwoleńczych. Ale widać Pan poseł nie zauważa dzieła wspólnego bezimiennych jednostek walczących w imię wspólnych ideałów, tylko wszystko przypisuje przywódcom.

A może wystarczyłoby najpierw pomyśleć, a dopiero później zabierać się za pisanie treści na dość popularnym blogu? Nie byłoby wówczas niesmaku i bezpodstawnych oskarżeń tendencyjnego w swych opiniach posła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wojciech Wierzejski ma 100% racji a ten artykuł jest tylko potwierdzeniem jego słów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

KW "Gamonie i Krasnoludki" wyniosły Pana Wierzejskiego, ale nie na wyżyny... Wyniosły z Warszawy. Cóż, okazuje się, że pokora nie jest cnotą a cnota należy się tylko LPR.

Co do przeprosin, to już dawno nie przejmuję się wywodami Pana Wierzejskiego. Nie znaczy to, ze je toleruję lub akceptuję - co to to NIE. Ale nie mam tez zamiaru dawać mu satysfakcji polemiki.

Zgadzam się z Tobą Andrzej, że wystarczy najpierw pomyśleć... i to nie tylko zanim zabierze się do pisania bloga. Warto pomyśleć zawsze zanim cokolwiek się zrobi. Tego też u Pana Wierzejskiego nie widać. Idąc do sejmu tez się pewnie nad tym nie zastanawiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Wierzejski potrafił zdobyć się na gest przepraszania, powinien rozpatrzeć pod tym kątem większość swoich wypowiedzi. Wystarczy wspomnieć jego "złote myśli" o pederastach i pedofilach. Lepiej nie zaprzątajmy sobie nim głowy. Niech tonie w spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sromotna porażka wyborcza pana Wierzejewskiego na prezydenta Warszawy,już sama pokazuje zmierzch tego polityka!!! Nie warto zanadto podnosić larum na Jego poczynania-wraz ze swoim LPR powoli TONIE...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.