Facebook Google+ Twitter

Czy Wałęsa wziął 20 tys. franków dla siebie?

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-06-29 21:52

Trwją kolejne zeznania w sprawie pomówienia Lecha Wałęsy o kradzież pieniędzy, które otrzymał od związkowców francuskich. Krzysztof Wyszkowski wezwał na świadka Józefa D., który w latach 80. był przyjacielem domu Wałęsów.

Józef D. nie był wprawdzie z delegacją Solidarności we Francji, ale powiedział, że jesienią 1981 r. słyszał rozmowę między Wałęsą a nieznaną mu osobą o pieniądzach podarowanych liderowi "S" podczas wyjazdu do Francji.

Rozmowa ta odbyła się w mieszkaniu b.prezydenta. Wałęsa tłumaczył, że on dostał te pieniądze dla siebie, a nie dla związku i nikt może zarzucać mu zabrania tych pieniędzy. To była suma - ok. 20 tys. franków - zeznał Józef D.
Dodał, że po jakimś czasie Wałęsa poprosił go u kupno nowego radia do samochodu, do którego było włamanie. Dał mi wtedy właśnie franki i kupiłem nowe radio w Pewexie - wyjaśnił.

Byłego prezydenta nie ma dziś w sądzie. Jego adwokat Ewelina Wolańska nie chciała komentować zeznań. Skrytykowała natomiast pomysł Krzysztofa Wyszkowskiego, by sąd zbadał wiarygodność Wałęsy i Bronisława Geremka przy pomocy wykrywacza kłamstw.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy wypowiedzi Wyszkowskiego w maju 2005 r. w programie TVP 2 "Warto rozmawiać". B. sekretarz "Tygodnika Solidarność" mówił wtedy, że w październiku 1981 r. podczas pobytu w Paryżu delegacja "Solidarności" oskarżyła Wałęsę o kradzież pieniędzy, które otrzymał od związkowców francuskich.

(o/gp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.