Facebook Google+ Twitter

Czy Warszawa doczeka się swojej odznaki w Foursquare?

Już wkrótce użytkownicy serwisu Foursquare za swoją aktywność będą mogli otrzymać specjalną odznakę z symbolem Warszawy. Jest tylko jeden problem: jaki element stołecznego krajobrazu powinien znaleźć się na tzw. bagde'u?

Atrakcje turystyczne Warszawy / Fot. Martimar, BurgererSF, Gnesener1900, CC 3.0Foursquare to serwis, za pomocą którego jego użytkownicy, na stronie internetowej oraz w specjalnej aplikacji na smartfony, mogą "zameldować się" w knajpach, pubach, parkach i innych ciekawych miejscach. Niezbędna do tego jest opcja geolokalizacji - użytkownicy zaznaczają swoją obecność na mapie serwisu. Po co to wszystko? Znajomi, którzy również korzystają z Foursquare, mogą do nas dołączyć choćby w trakcie spaceru. Można również wymienić się uwagami o różnych miejscach z innymi ludźmi. Za aktywne korzystanie z serwisu i oznaczanie swojej obecności w różnych miejscach, otrzymuje się specjalne odznaki związane z danym miastem.

Wiele europejskich stolic, m.in. Paryż czy Londyn, już posiada swoje charakterystyczne oznaczenia w serwisie. To najsłynniejsze budowle obu metropolii - na odznakach umieszczono wieżę Eiffla oraz Tower Bridge. Co zatem mogłoby znaleźć się na warszawskiej odznace? Pierwszymi skojarzeniami z Warszawą są oczywiście Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski oraz pomnik Syrenki na Powiślu. Propozycje odznak, zawierające te elementy, przygotowała agencja MSL Social Hive. Można je obejrzeć na jej stronie.

W jaki sposób Warszawa może zwiększyć swoje szanse na otrzymanie specjalnego oznaczenia w serwisie? To proste: wystarczy zarejestrować się w Foursquare i zaakceptować kilka pozycji z listy najbardziej znanych miejsc w mieście. Szczegóły można uzyskać na stronie wydarzenia "Zdobądźmy Foursquare badge dla Warszawy!" na Facebooku, można tam również poprzeć akcję. Lista warszawskich atrakcji zawiera 88 propozycji. By otrzymać stołeczną wirtualną plakietkę, należy oznaczyć swoją obecność w kilkunastu z nich.

Według danych serwisu, z Foursquare korzysta około 20 mln osób. W Polsce ta liczba osiągnęła 20 tys. użytkowników.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wawa
  • Wawa
  • 24.08.2012 17:17

Jaki symbol? Pewnie Pałac Kultury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.