Facebook Google+ Twitter

Czy Warszawie potrzeba więcej seksu i nagości na ulicach?

Niejednokrotnie spotykamy się w mediach ze stwierdzeniem, że Polska jest krajem, w którym dyskryminuje się osoby ze środowisk LGBT. Przypomnijmy sobie, ile razy podawane były przykłady potwierdzające tę tezę.

Śledząc dyskusje w serwisie Wiadomości24.pl, czytelnik mógłby odnieść wrażenie, że istnieją tu dwa skrajne obozy: zwolenników równouprawnienia i homofobów. Sam zostałem już kiedyś określony przez pewną grupę wojowniczych dyskutantów jako homofob. Tymczasem jestem zwolennikiem tego, by osoby tej samej płci miały prawo do dziedziczenia majątku po śmierci partnera. A czy między nimi jest taka sama miłość, jak między kobietą a mężczyzną? Nie nam o tym orzekać.

Z całego serca popieram wniosek o wszczęcie śledztwa przeciwko Czesławowi Kiszczakowi, które ma doprowadzić do ujawnienia sprawców prześladowań homoseksualistów w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Akcja prowadzona wówczas przez Milicję Obywatelską miała kryptonim "Hiacynt" . Dobrze, że nasz redakcyjny kolega Szymon Niemiec, wraz z Jackiem Adlerem, naczelnym gejowskiego portalu Gaylife.pl przypomnieli o tej sprawie. Dzięki temu możemy zdać sobie sprawę, jak wygląda prawdziwa dyskryminacja jakichkolwiek mniejszości w państwie, tj. sytuacja, w której nie mówimy o pojedynczych incydentach, ale planowej polityce władz, zmierzającej na przykład do poddania danej grupy ścisłej kontroli, ewidencji i wykorzystywania zebranych informacji - ot, choćby dla szantażowania kandydatów na tajnych współpracowników SB.

Cytuję za Wikipedią treść oświadczenia, które podpisywały osoby o orientacji homoseksualnej, zatrzymane lub aresztowane 15 listopada 1985 r.: "Niniejszym oświadczam, że ja [imię i nazwisko] jestem homoseksualistą od urodzenia. Miałem w życiu wielu partnerów, wszystkich pełnoletnich. Nie jestem zainteresowany osobami nieletnimi." Dodatkowo, robiono odciski palców tych osób i zakładano teczki, tzw. różowe kartoteki. Znam z opowieści przypadki, w których ludzie kultury i nauki byli szantażowani przez SB w związku ze swoimi preferencjami seksualnymi. Środowisko akademickie i kulturalne często wiedziało o ich problemach. Rozumiano, że osoby te są prześladowane.

Jak sytuacja przedstawia się obecnie? Organizacja Amnesty International stwierdziła przypadki dyskryminowania homoseksualistów w Polsce, przytaczając na poparcie tej tezy następujące fakty: "Homofobiczne wypowiedzi, otwarcie głoszone przez polityków i przedstawicieli państwa - obejmujące m.in. namawianie do przemocy w stosunku do uczestników pokojowych demonstracji pogorszyły atmosferę dyskryminacji i zastraszenia". Chodzi tu o komentarze Wierzejskiego, który twierdził, że uczestników parad gejowskich trzeba pałować. Kolejny dowód to "odrzucenie w maju 2006 roku przez Ministerstwo Edukacji edukacyjnego programu, wspieranego przez Komisję Europejską a realizowanego przez mniejszości seksualne ze względu na "ukierunkowanie na propagowanie zachowań homoseksualnych". Wreszcie trzeci przejaw dyskryminacji to, według autorów raportu "nękanie uczestników kwietniowego Marszu Tolerancji w Krakowie przez członków Młodzieży Wszechpolskiej, mimo obecności policji". Ten ostatni punkt jednak jest słaby, bo przecież MW dokłada wszelkich starań, żeby ich kontrmanifestacje były legalne. Wierzejski to człowiek, który znajduje się na przeciwnym biegunie niż Biedroń, a jednocześnie jest wielbiony w środowisku LGBT za seksowne oprawki okularów . Ileż to łączy Roberta Biedronia i Wojciecha Wierzejskiego! Obaj kwestie seksualności, prokreacji i relacji intymnych wywlekają na ulice. Odrzucenie programu edukacyjnego to inaczej prawo do decydowania we własnym kraju, jak chcemy wychowywać nasze dzieci. Unia Unią, ale tyle to nam jeszcze chyba wolno?

Działania Biedronia i Wierzejskiego jednakowo zniechęcają do siebie obywateli, którzy ani nie noszą pod kurtką gnata, żeby zabić "prezydenta-homofoba", ani pał, żeby policzyć żebra kochającym inaczej, tylko zwyczajnie żyją obok osób homoseksualnych, które spotykają w kościele, na ulicy i w sklepie. Natomiast teraz doszło do dużego przegięcia ze strony European Pride Organisers Association. Organizacja ta zapowiedziała, że zorganizuje w Warszawie największą europejską paradę gejów i lesbijek oraz osób transseksualnych. Problem polega na tym, że prawdopodobnie nie postarano się dowiedzieć, co myślą o tym warszawiacy i czy w ogóle wyraziliby na to zgodę. Oto przykład, jak łatwo można popsuć wzajemne relacje, ogłaszając w Sztokholmie, co ma się zdarzyć za trzy lata w Polsce. Teraz czekamy na podpowiedzi, na kogo głosować w październikowych wyborach...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Marcin, porównujesz ludzi do małp? Kilka dni temu komentarz kogoś, kto takie porównania robił, wyleciał z serwisu. Nie przesadzaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin, prostak z Ciebie niewyobrażalny. Dawno takiego chamstwa i pogardy nie widziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie i koniec!
Niech zorganizują to po ludzku a nie jak zwierzaki. Konkretnie pawiany i mandryle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, że Agato, wiesz, zawiodłem się, bo piszę o tym, że nie odrzucam wszystkiego, a wręcz przeciwnie, część postulatów środowiska LGBT akceptuję (to chyba jasno wynika z tekstu?), tymczasem wiadomi dyskutancji... zaglądają mi pod płaszczyk :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam, Tusk nie twierdził, że nie akceptuje. On mówił, że nie akceptuje związków (to tak gwoli ścisłości).

A co do nagości, to ci panowie z homoseksualnej imprezy goli nie są.

O co mi chodzi? Ano o to, że taki sposób rozmowy do niczego nie doprowadzi. Jedna strona odrzuca wszystko w całości, druga - wszystko w całości przyjmuje. I chyba żadna z tych postaw nie jest idealna, obie są bezwzględne i zamknięte na tę drugą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był kiedyś taki incydent na zaporze w Solinie: facet rozebrał się i goluśki przeszedł przez całą zaporę. Po drugiej stronie stali panowie w mundurach i grzecznie zaprosili golasa do nyski.
Na kogo głosować i czemu nie na PO? "Ciamciaramcia traci oddech" pisze Galba, ale tak naprawdę to nigdy go nie złapała. Nie ma LiDości. Szczerze radzę: głosować na PSL. Dobrze zdaję sobie sprawę, że jest tu Foltyn, lewak, a jednak to oni są alternatywą. Foltyn mówił w jednym z wywiadów:
"Co to zresztą za lewica - słyszę, że w Hiszpanii nawet prawica jest skłonna zaakceptować związki homoseksualne, a w Polsce SLD nie przyjdzie do głowy o tym się zająknąć. U nas za szczyt lewicowości uchodzi "Gazeta Wyborcza" - według zachodnich standardów solidny, prawicowy dziennik."
I choć diametralnie się nie zgadzam, bo dla mnie GW to gazeta z lewym przechyłem, to znowu zgadzam się, że gdyby w Polsce istniała prawdziwa prawica, to właśnie ona akceptowałaby związki homo. A tymczasem germanofilscy idole JWW z PO twierdzą, że nie akceptują homoseksualizmu (patrz np. strona www Szymona Niemca).

No, JWW. Kto jest bardziej tolerancyjny?
Masz szczęście, że nie stawia się minusów za komentarze ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2007 00:42

Drogi "Emenefix": raczej to nie to samiuśko... chyba kpisz sobie z czytelników?

Po prostu, propagowanie faszyzmu i chuligaństwo jest karalne, a prawa obywatelskie są chronione i rozumiem, że się Tobie to nie podoba, jak zwykle?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2007 00:34

Też się zirytowałem po przeczytaniu tych bzdur... (-)

Socjotechnika jest bardzo słodka (coś jak z czołowego pseudo-obrońcy Izraelczyków) i jak zwykle kilka osób nabiera się na takie nakręcone i głupie teksty. W ostatnim akapicie autor powołuje się na domniemany brak zgody Warszawiaków - to chyba populizm na poziomie Psiej Wólki?

Powiedz szczerze Adamie (sugerujesz to w ostatnim zdaniu), na kogo mamy głosować, żeby nie oglądać tych homofobów, pedałów i kolejnej Akcji Hiacynt ze Sztokholmu? No powiedz szczerze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie chce patrzeć na obrzydlistwa. Nie ważne czy gejowskie, czy wojenne, czy pijackie, czy chuligańskie.
Imprezki neonazistów palących flagi z rękami w górze to to samo co europride. To samiuśko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale brednie... Jesteś tolerancyjny, ale nie chcesz gejów na swoim podwórku? Tolerujesz gejów, ale nie chcesz na nich patrzeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.