Facebook Google+ Twitter

Czy warto być specjalistą IT?

To właśnie dla tych specjalistów jest najwięcej ofert pracy. Zamiast wyjeżdżać na Zachód, informatycy mogą liczyć na całkiem niezłe zarobki i możliwości rozwoju w Polskiej Dolinie Krzemowej.

Spośród kilku miast, które pretendowały do tego miana: Gdańsk, Wrocław, Katowice, Kraków - najwyższy wzrost inwestycji koncernów komputerowych w ciągu ostatnich lat zanotowano we Wrocławiu.

Specjaliści IT są najlepiej zarabiającą grupą zawodową w Polsce. Poziom wynagrodzenia jest zróżnicowany w dużej mierze od umiejętności i kwalifikacji oraz od miejsca wykonywanej pracy. W skali kraju najwięcej ofert jest w Warszawie, na drugim miejscu we Wrocławiu, potem Kraków, Poznań, Trójmiasto. W tych miastach agencje pracy i firmy świadczące outsourcing kadr w IT bardzo sprawnie odpowiadają na potrzeby rynku.

Dlaczego koncerny farmaceutyczne, przemysł, banki, instytucje finansowe, agencje interaktywne, decydują się na budowanie zespołu projektowego przy zaangażowaniu zewnętrznych specjalistów? Odpowiedź jest bardzo prosta, taka sama jak w przypadku standardowych usług outsourcingu - pieniądz i czas, koncentracja na podstawowych celach działalności firmy.

W firmach spoza branży informatycznej, budowa własnego działu IT w celu realizacji konkretnego projektu nie jest uzasadniona ekonomicznie. Od etatowego pracownika należy odprowadzać składki, przestrzegać przepisów Kodeksu Pracy, zagwarantować urlop, chorobowe, szkolić, a gdy zakończy się projekt lub zarząd zadecyduje o cięciu kosztów, trzeba umowę rozwiązać. Wygodniej ograniczyć wydatki do jednej faktury VAT. Poza tym, sam proces doboru i rekrutacji na stanowiska IT wymaga sporo nakładów finansowych i czasu.

Aby sprawnie zarządzać projektem warto pomyśleć o usługach outsourcingowych. Zleceniodawca otrzymuje dokładny raport godzinowy podsumowujący pracę wszystkich pracowników w zespole i wykonane etapy projektu. Przy właściwie skonstruowanej umowie o współpracy, Zleceniodawca płaci za faktyczny czas pracy specjalisty oraz przesuwa odpowiedzialność za realizację i terminowość projektu na firmę zewnętrzną.

Prognozy wskazują, że za kilka lat Polska może stać się liderem outsourcingu w Europie. W sektorze tym pracuje już ok. 50 tys. Polaków, a rynek wyceniany jest na 2 mld dolarów. Warto do współpracy wybrać odpowiedniego partnera. Warto też pracować we Wrocławiu i
być specjalistą IT!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.