Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15579 miejsce

Czy warto dać się lubić w pracy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-25 13:54

Bądź sobą. Licz się z innymi i nie licz na innych. Metoda na zbudowanie dobrych relacji w pracy.

Zachwycają się nimi wszyscy, szefowie, podwładni. Tylko Ty się nimi nie przepadasz. No i dobrze. Nie trzeba wszystkich lubić, żeby mieć dobre relacje w pracy. Co więcej, nie wszyscy muszą ciebie lubić. Praca to nie wakacyjny obóz młodzieżowy. Przypomina raczej plac zabaw dla dorosłych. Tak samo trzeba uważać do kogo się uśmiechamy, komu możemy zabrać zabawkę, przed kim się bronić, a z kim w ogóle się nie bawić.

Największym błędem, który popełniają często kobiety w pracy, jest dążenie do tego, aby wszyscy współpracownicy je lubili. Kobiety często uzależniają podjęcie współpracy ze sobą od tego, czy się lubią. Zwykle takie sytuacje kończą się emocjonalnym szantażem, zarzucając koleżance, że nie zrobiła czegoś, bo nas nie lubi. Praca to nie grono przyjaciół.

Przełożony może nie lubić swojego pracownika, ale uważać go za świetnego fachowca. Żeby jednak tak się stało pracownik musi się postarać. Nie powinien przede wszystkim udawać kogoś, kim nie jest. Prawda wyjdzie na jaw i trudno będzie pozbyć się opinii dwulicowej osoby. Nie warto być miłym. Bycie miłym sprzyja kontaktom powierzchownym, krótkim i doraźnym. W długotrwałych relacjach najważniejsza wydaje się odpowiedzialność. Ludzie odpowiedzialni to ci, na których można polegać. A to ceni się bardziej w pracy niż miłą powierzchowność. Osobom, które wykorzystują Twoją uprzejmość, np. obarczając swoimi obowiązkami postaw barierę nie tylko dla własnego spokoju. Taka postawa jest niezbędna, by w przyszłości móc szanować innych pracowników i nie stracić szacunku w ich oczach.
(Joanna Jakóbek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jadwiga Mikuła
  • Jadwiga Mikuła
  • 14.09.2012 10:59

Święte słowa - Brawo autor

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się pod tym artykułem podpisuję oburącz! Święta prawda, jestem tego samego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.