Facebook Google+ Twitter

Czy warto poszukiwać "Kwiatu paproci"? Recenzja książki

Debiuty literackie zachęcają do czytania swą świeżością. Nieznani autorzy, po raz pierwszy próbujący swych sił potrafią mile zaskoczyć. Czy podobnie było w przypadku „Kwiatu paproci”?

 / Fot. Materiały prasoweHistoria, która rozpoczyna całą opowieść przenosi nas przed oblicze pięknej cesarzowej Eirene. Egzotyczna piękność stoi właśnie na balkonie, do którego dochodzą złowróżbne okrzyki zza bram Chrysopolis. Zwycięski wódz przez nią wybrany wracał właśnie po wojennej wyprawie. Nie niosło to jednak za sobą dobrych wieści. Nie czekając na rozwój wydarzeń Eirene przywołuje przed swoje oblicze kilkuletniego regenta - Isaakiosa. Krótko się z nim żegnając, oddaje pod opiekę zaufanych ludzi, by ukryli go do momentu, w którym sam będzie mógł upomnieć się o należną mu władzę. Sama cesarzowa pozostaje w komnatach, w których niedługo później dokonuje się brutalne przejęcie władzy.

W tym samym czasie Michelle kradnie jabłko na straganie. Kilkuletnia żebraczka - jak nie raz wcześniej - zostaje przyłapana. Mnich stojący nieopodal zauważając to zdarzenie, staje w obronie dziecka. Chcąc uchronić Michelle przed losem ulicznicy zabiera ją ze sobą i obiecuje opiekę. Dziewczyna nie może nawet podejrzewać, jaką rolę będzie odgrywać w przyszłości.

Przyszłości nie widzi przed sobą wojownik, którego ciężarna żona została zamordowana. Będąc o krok od samobójstwa, decyduje się jednak na inną drogę - wyrusza po zemstę.

Isaakios zostaje tymczasem ukryty. Odnajdujemy go kilkanaście lat później w dzikich ostępach, gdzie jako siedemnastoletni, prawowity regent czeka na dobry moment, by wyruszyć i odzyskać należne mu dziedzictwo. Droga do tego będzie jednak trudna i niebezpieczna. Poza niebezpieczeństwami czekającymi na niego ze strony ludzi, swoją rolę będą miały odegrać także mroczne siły i los, który w niespodziewany sposób połączy koleje życia trójki bohaterów...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Come to me
  • Come to me
  • 13.09.2012 14:16

Spoko. zgadzam się z sugestią że mniej doświadczony czytelnik znajdzie tu więcej dla siebie, niż bardziej oczytany miłośnik fantasy. Na dobry początek - w sam raz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa recenzja. Inspirująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.