Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13606 miejsce

Czy warto rozwijać swoje zdolności komunikacyjne?

W dzisiejszych czasach rośnie świadomość, jak wielką rolę w życiu prywatnym i zawodowym zaczynają odgrywać zdolności komunikacyjne i autoprezentacji. Dlatego też warto zadbać o podnoszenie swoich kwalifikacji w tych dziedzinach.

Znaczenie wystąpień publicznych staje się coraz ważniejsze w codziennym życiu, nie tylko zawodowym. Już od czasów szkolnych zmuszeni jesteśmy do prezentowania na forum np. efektów naszej pracy. Prezentacje, dzięki rozwojowi technik multimedialnych, wykorzystywane są już prawie w każdym zawodzie. Chcąc nie chcąc, coraz częściej musimy występować publicznie. Czasem naszym audytorium jest niewielka grupa współpracowników, a innym szeroka publiczność, obserwująca nas za pośrednictwem mediów. To, jak się zaprezentujemy, może mieć ogromne znaczenie w naszej karierze zawodowej. - W ubiegłym miesiącu byłam na 4 rozmowach kwalifikacyjnych. Szefowie firmy, w której chciałam znaleźć pracę, zwracali bardzo dużo uwagi na moje zachowanie. Patrzyli, jakich gestów używam i w jaki sposób mówię. Treść, którą im chciałam przekazać, interesowała ich najmniej - powiedziała Magdalena, studentka prawa i administracji na UW.

Kiedy występujemy, musimy skupić się na wielu różnych elementach, począwszy od dokładnego przygotowania i przedstawienia tematu, którym się zajmujemy, skończywszy na przyciągnięciu uwagi i zaciekawieniu naszej publiczności. Dużą rolę w udanej prezentacji odgrywa sposób, w jaki się zaprezentujemy i w jaki poprowadzimy nasze wystąpienie. Zdarza się, że mimo profesjonalnego podejścia, zakończy się ono niepowodzeniem. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że nie jesteśmy w stanie przekazać informacji w sposób zrozumiały i interesujący, tak by zaciekawić jak najszersze grono odbiorców. Niewielu mówców ma też świadomość swoje ciała i błędów, które popełnia od lat w komunikacji niewerbalnej m.in. mimice, gestykulacji, ułożeniu i niekontrolowanym ruchom ciała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.