Facebook Google+ Twitter

Czy warto uczestniczyć w targach i giełdach pracy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-21 14:38

Znalezienie pracy nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem. To zadanie utrudniać może aplikowanie na stanowiska, które nie odpowiadają naszym kwalifikacjom, a także źle napisane CV.

Warto więc znaleźć alternatywne sposoby na poszukiwanie pracy. Jednym z nich jest uczestnictwo w targach i giełdach pracy.

Uczestniczenie w targach i giełdach pracy pozwala na aktywne poszukiwanie zatrudnienia. Biorą w nich udział pracodawcy, którzy aktualnie zainteresowani są zatrudnieniem nowych pracowników. Udział w targach i giełdach pozwala na zaoszczędzenie czasu, który poświęca się na selekcję ofert pracy zamieszczanych w prasie albo na portalach internetowych. Bezpośredni kontakt z pracodawcą daje możliwość zadawania pytań, które ułatwią poznanie firmy. Może okazać się to pomocne przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Możliwość indywidualnego poznania potencjalnego pracodawcy jest niewątpliwym atutem targów i giełd pracy.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zapraszane są często także instytucje szkoleniowe, które prezentują swoją ofertę. Podnoszenie kwalifikacji jest niezwykle istotne nie tylko wówczas, gdy chcemy znaleźć pracę. Pozwala nam ono również na rozwój osobisty oraz daje możliwość awansu.

Wstęp na targi i giełdy pracy jest z reguły bezpłatny. Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem pracy albo zastanawiasz się nad zmianą dotychczasowej, rozważ wzięcie w nich udziału.

Z aktualnymi informacjami o targach i giełdach pracy można zapoznać się na naszej stronie internetowej Zielonej Linii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.