Facebook Google+ Twitter

Czy warto wykazywać się aktywnością obywatelską w czasie napadu?

Do pokazania tych zdjęć skłonił mnie artykuł Rafała Kawalca pod tytułem "Czy warto się bronić?". Byłem świadkiem pościgu i schwytania bandziora, który z pistoletem i gazem łzawiącym czyhał na ofiarę przed bankomatem. Zdjęcia są autentyczne.

1 z 4 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Tak skończyła się próba okradania tych, co wyciągali pieniądze z bankomatu. Młody wysportowany mężczyzna okazał się pracownikiem ochrony i w ten sposób zapobiegł kradzieży. Fot Marek Chorążewicz
Tak skończyła się próba okradania tych, co wyciągali pieniądze z bankomatu. Młody wysportowany mężczyzna okazał się pracownikiem ochrony i w ten sposób zapobiegł kradzieży. Fot Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Sądy w Polsce sprzyjają przestępcom bo przepisy prawa wprowadzili przestępcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, a potem otrzyma pan wezwanie do sądu na rozprawę w sprawie...no właśnie Autor już odpowiedział.

Bandzior włamał się do domu tuż przed świtem. W sypialni spał właściciel. Wywiązała się bójka, w której właściciel miał niewielkie szanse, gdyż był tylko w piżamie i na bosaka, natomiast bandzior w grubej, watowanej kurtce, z zimowymi butami na nogach i kluczem francuskim w ręce.
Już po chwili bijatyki właściciel poczuł, że przegra: jego bose stopy deptane twardymi buciorami mocno krwawiły, bolały razy zadawane kluczem francuskim, a grubo ubrany przeciwnik nie odczuwał niczego. Było tylko jedno wyjście - natychmiast unieruchomić bandziora.
I unieruchomił, łamiąc mu przedramię.
Rankiem przyjechała policja na wizję lokalną i przypadkiem usłyszałam rozmowę dwóch funkcjonariuszy:
- Oj, będzie problem, gdyż poszkodowanym jest włamywacz.
- Czy trup napadniętego byłby mniejszym problemem? - zapytałam.

Sędzina uniewinniła już trzykrotnego recydywistę, który na swoją obronę miał to, że nie podejrzewając czyjejkolwiek obecności w tym domu, poszedł jedynie po jabłka dla swoich siedmiorga głodnych dzieci.
I nie było istotnym, że budynek nie posiadał piwnicy ani żadnej innej przechowalni na owoce, a na parceli nie rosła ani jedna jabłoń.
Napadniętego od wyroku skazującego uratowała obdukcja lekarska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, nie wolno Panu zatrzymać drugiej osoby, bo Pana oskarży o ograniczenie wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wiec wszyscy powinni przejść odpowiednie szkolenie ochronne , jak obezwładnić napastnika i oddać w ręce policji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przypadkowym byłem świadkiem, jak nieopodal przystanku autobusowego trzech drabów znienacka powaliło na ziemię starszego jegomościa i wyrwali siatkę towarzyszącej mu kobiecie. Gdyby ludzie ruszyli im na ratunek mieliby spore kłopoty. Za chwilę jeden z drabów wyciągnął kajdanki i podjechał po zatrzymanych nieoznakowany samochód. Dopiero gdy gościa prowadzili zauważyłem że jednemu dynda na sznurku odznaka policyjna. Jak to łatwo zbira pomylić z policjantem, albo na odwrót.
A fotki bardzo inspirujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał miałem już od dawna i to co tutaj pokazałem, to samoocenzurowany wycinek galerii zdjęć z całej akcji. Nawet to, że nie znalazł się w serwisie natychmiast po wykonaniu też jest dość wymowne, pokazujące atmosferę wokół problemu relacji - bandzior i jego ofiara.

Mając już za sobą pewne doświadczenie, nie zamierzam uczestniczyć w realizowaniu prawa do intymności i wolności Panów Bandziorów, którym należy się przecież szacunek i dbałość o ich nierozpoznawalność, wszak to obywatele naszej ojczyzny są...

Na zdjęciach należy przecież oczka im zasłaniać albo facjatę tak zniekształcać, żeby tylko ktoś takiego dżentelmena nie rozpoznał. Ba! Nawet wtedy można komuś się narazić, bo upodobnimy retuszowanego do jakiejś znanej twarzy i proces o zniesławienie gotowy...

Miliony słów użyto i zdań napisano na ten temat i jak sięgnę pamięcią do czasów, kiedy zacząłem już postrzegać ten świat - nic się w tej materii nie zmieniło. Nawet wahadełko ochrony prawnej przesunęło się w tej chwili na niekorzyść ofiar napadów, rabunków czy wypadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może na przykład na tych polityków nie głosować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na moje oko, młody wysportowany i wyszkolony pracownik ochrony mógł sobie pozwolić na luksus zatrzymania bandyty bez wyrządzania mu krzywdy. Dlatego nie powinien mieć z tego powodu problemów z prawem.

Jego postawa jest oczywiście godna naśladowania. Szkoda tylko, że ktoś mniej wyszkolony i słabszy mógłby łatwo przeszarżować i ściągnąć sobie na głowę poważne kłopoty. Pomijając jednak pesymistyczny ton mojego tekstu życzyłbym sobie, by jednak ludzie reagowali. Tylko jak wymusić na politykach, by im to ułatwili?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.