Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15901 miejsce

Czy wiedziałeś o istnieniu Ewangelii spisanej ręką Jezusa?

Dziedzictwo "Księgi Miłości" to jeden z wielkich, skrywanych sekretów chrześcijaństwa. Bohaterka - Oczekiwana natrafia na ślad istnienia księgi spisanej przez samego Chrystusa. Co zrobi z nią Watykan? Ogłosi światu?

W pierwszym tomie pt. "Oczekiwana" możemy przeczytać o ciekawych i niebezpiecznych poszukiwaniach Maureen Paschal. Jest to dziennikarka, która szukała Ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę.

Tom drugi, czyli "Księga Miłości", jest kontynuacją pierwszego. Bohaterka-Oczekiwana natrafia na ślad istnienia Księgi spisanej przez samego Chrystusa. Wyjaśnia, co dalej stało się z tak fenomenalnym znaleziskiem. Co zrobi z nim Watykan? Ogłosi światu? Już samo to, że istniała kiedyś Ewangelia spisana ręką Chrystusa, jest koncepcją, o której słyszało niewielu współczesnych chrześcijan. Być może jest to zamierzone. Katarowie, którzy jako ostatni byli w posiadaniu oryginalnych pism przywiezionych do Francji przez Marię Magdalenę, byli prześladowani właśnie z powodu tych dokumentów. Prześladowania katarów to ni mniej, ni więcej, ludobójstwo. Dokonano go z absolutną determinacją, z zamiarem zniszczenia "heretyków", którzy przyznawali się nie tylko do biologicznej, ale, co być może ważniejsze, duchowej więzi z Jezusem i Marią Magdaleną. Częścią zarzucanej im herezji było także posiadanie "dokumentów", które mogły stanowić dowód słuszności ich przekonań.

W tej części więcej miejsca poświęcono historii Matyldy Toskańskiej. W książce opisane są relacje (te oficjalne i mniej oficjalne) między Margrabiną Matyldą a papieżem Grzegorzem VII tym, który zmusił cesarza Henryka IV do upokorzenia się i pokutowania trzy dni na mrozie. Margrabina to Oczekiwana, wspaniała kobieta, która sama prowadziła swoje wojska na wojnę, zjednywała ludzi dobrocią i miłością. Znalazłam tu wiele z historycznych newsów. Dla mnie mały historyczny cud iluminacji w tej jakże melancholijnej gałęzi wiedzy.

Drugi tom to także historia zakłamanego Kościoła i zafałszowań, jakich z całą premedytacją dokonują osoby piastujące najwyższe stanowiskach. Chociażby historia tajemnic fatimskich - dlaczego do dziś trzyma się je w tajemnicy, a jak już są ujawniane, to... chyba czujemy rozczarowanie? Dlaczego tak długo zwlekano z ujawnieniem Ewangelii Marii Magdaleny?

Minusem tej książki jest to, iż w drugim tomie autorka stworzyła strasznie mistyczną atmosferę. Bohaterowie książki aż ociekają świętością: słodkie twarze, uduchowione spojrzenia i mądre oczy trochę mnie znużyły. Za dużo tych słodkości i świętości. No może poza jednym jedynym - Henrykiem IV - ale biorę poprawkę na tą postać z okazji jej nieludzkiego sadyzmu i spaczenia umysłu. Zabrakło zwykłych ludzi z krwi i kości.

Książkę czytałam z dużą przyjemnością - dość mocno zaobsorbowała mnie Ewangelia Chrystusa. Rozumiem więc zainteresowanie autorki, która poświęciła aż 20 lat swojego życia na szukanie śladów owej Ewangelii. Mimo, iż ksiązka jest dość obszerną pozycją, czyta się ją szybko. Przyjemna lektura na wakacyjne, długie wyprawy. Bardzo ciekawa jest historia Oczekiwanych. Okazuje się, że co pewien czas w historii pojawia się niezwykła kobieta, wyprzedzająca swoje czasy.

Kathleen McGowan "Księga Miłości
Wydawnictwo: Nowa Proza;
Tłumaczenie: Jan Kabat;
Format: 125 x 195 mm;
Liczba stron: 672;
Okładka: miękka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Joanno były są i będą tylko CZTERY ewangelie. Pani reklamują po prostu kolejna książkę z cyklu ''Browna''. W tym cyklu już było o Ewangeliach Tomasza Judasza Marii Magdaleny ITD TO apokryfy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.09.2010 17:13

Zaintrygowany zostałem tą pozycją, już zaczynam jej szukać. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.