Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

270 miejsce

Czy wiesz jak i gdzie w internecie śledzić przesyłki pocztowe?

Od pewnego czasu Poczta Polska umożliwia nam śledzenie przesyłek krajowych i zagranicznych przez Internet. Czy wiesz, jak i gdzie to robić?

Dowód nadania listu poleconego, datowany 17.07.2012 / Fot. Dorota Michalczak Śledzenie przesyłek pocztowych
Od pewnego czasu, Poczta Polska umożliwia nam śledzenie przesyłek rejestrowanych, krajowych i zagranicznych, przez internet. Bez większego problemu nadawca pozna losy wysłanej przesyłki rejestrowanej.

Na stronie Poczty Polskiej znajduje się formularz, do którego wpisując ciąg cyfr znajdujących się na dowodzie nadania, dowiemy się na jakim etapie znajduje się wysłana przez nas przesyłka.

System monitorowania obecnie udostępnia informacje o następujących rodzajach przesyłek:
Co się dzieje z nadaną przesyłką poleconą? / Fot. Dorota MichalczakPrzesyłki krajowe:
e-przesyłki, paczki pocztowe, POCZTEX, przesyłki pobraniowe, z zadeklarowaną wartością, przesyłka biznesowa, przesyłka gabarytowa.

Przesyłki zagraniczne:
EMS, paczki pocztowe.

Przesyłka została doręczona. / Fot. Dorota MichalczakW przypadku listów poleconych są wyświetlane informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania.

W systemie śledzenia na stronie internetowej Poczty Polskiej, pojawiają się błędne wpisy. W moim przypadku list priorytetowy został wyświetlony jako ekonomiczny. Jest to jednak błąd bez większego znaczenia, ponieważ przesyłka jest kierowana zgodnie z wybraną i opłaconą usługą.
Ta przesyłka po 14 dniach od pierwszego awizowania, będzie zwrócona do nadawcy. / Fot. Dorota MichalczakList polecony wysłany 17 lipca 2012 r. w Zbąszyniu około godz. 12, doręczony został adresatowi w ciągu 24 godzin. Potwierdził to system śledzenia przesyłki oraz jego adresatka.

Kiedy list zalega na poczcie, to śledząc losy listu w internecie znajdziemy takie uwagi, jak na załączonym zdjęciu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Robert Butkiewicz Dzisiaj 17:25
Robercie, żadne reklama, chodzi mi tylko o przekazanie informacji czytelnikom że jest taka usługa.
Tutaj w prosty sposób możemy to mieć na podglądzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Welcome to the Ameryka! Temat banalny i ograniczony - choć może i ważny. Kilka zrzutów + opis = poradnik. Opisana została poczta Polska - a co z innymi firmami? Czemu nic nie zostało napisane o paczkach i przesyłkach innych operatorów/kurierów? GLS, UPS, Opek, Poczkomaty... Czegoś tu zabrakło! Ogólnie śledzenie przesyłek to rzecz bardzo przydatna - zarówno dla nadawcy jak i odbiorcy. Kto ma konto na allegro lub innych portalach, albo znaku, to wie o co chodzi ;] Na miejscu autorki rozwinąłbym bardziej temat, chyba, że artykuł ma na celu (między wierszami) agitację i reklamę Poczty Polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdaleno ... jeśli przesyłka była rejestrowana (list polecony), to złożenie reklamacji powinno zaginięcie wyjaśnić.
Co do przesyłek zwykłych, to niestety przepadło, chociaż niejednokrotnie mam wątpliwości czy taka przesyłka została wysłana.
Ja czekam na przesyłkę z Warszawy od marca, nadawczyni obiecała wysłać ponownie w maju i też do dzisiaj przesyłki nie otrzymałam.
Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że, równocześnie został wysłany list do pani w Zielonej Górze i też nic nie potrzymała
Mam podstawę domniemywać że nadawczyni listów nie wysłała, ponieważ milczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moja przesyłka przepadła w Warszawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czatuś
  • czatuś
  • 20.07.2012 20:55

Babcia przesiaduje na czacie w Interii. A tam duże litery oznaczają krzyk!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ MARAS1 Dzisiaj 14:52
W POPRZEDNIM KOMENTARZU ZWRACAŁEM WŁASNIE UWAGĘ NA WAŻNOŚĆ TEMATÓW -
ja właśnie podałam ważny temat
link ;)
Udanego urlopu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
  • MARAS1
  • 20.07.2012 14:52

GDZIE PANI WYCZYTAŁA ,ŻE DUŻE LITERY KRZYK , CHYBA ,ZE PANI KRZYCZY DUŻYMI LITERAMI , JA PISZE TAK BO MAM PROBLEMY ZE WZROKIEM , A DRUGA SPRAWA , TO CO MA ŚLEDZENIE PRZESYŁEK DO POBORU KRWI NIE WIEM , W POPRZEDNIM KOMENTARZU ZWRACAŁEM WŁASNIE UWAGĘ NA WAŻNOŚĆ TEMATÓW, POZDRAWIAM ,ŻYCZĘ UDANEGO URLOPU , JEŻELI NIE SIEDZI PANI TERAZ ZA OKIENKIEM POCZTOWYM, SAM WYBIERAM SIĘ WŁASNIE NA MAZURY, TO OSOBIŚCIE SPRAWDZĘ JAK SZYBKO DOCHODZĄ POCZTÓWKI Z WAKACJI, ALE NIE BĘDĘ ŚLEDZIŁ PRZEZ INTERNET.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ MARAS1 Dzisiaj 11:44
Maras1 - wciśnij na klawiaturce Caps Lock, piszemy małymi literami, bo duże oznaczają krzyk.
Nie roztrzepujemy tematu, piszemy o tym co warto wiedzieć , jest wiele spraw o których warto i trzeba mówić ... pisać ... chociażby tutaj link ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
  • MARAS1
  • 20.07.2012 11:44

POCZTA TO JUŻ HISTORIA, TERAZ DUŻO FIRM PRZEWOZOWYCH I DORĘCZYCIELSKICH , KONKURENCJA DLA POCZTY BARDZO DUŻA I DLATEGO ZAMYKANE SĄ CORAZ TO NOWE PLACÓWKI I TO W MAŁYCH MIEJSCOWOŚCIACH , GDZIE POCZTA JEST POTRZEBNA , , POCZTA ROBI WSZYSTKO ABY UTRZYMAĆ KLIENTA ALE TEGO W DUŻYCH MIASTACH , A WIEJSKI CZŁOWIEK NA KOŃCU ŚWIATA JEJ NIE OBCHODZI , BO SIĘ NIE OPŁACA, DLATEGO WPROWADZA CORAZ TO NOWE USŁUGI , NAWET TAKIE JAK ŚLEDZENIE PRZESYŁKI , ALE CZY ŚLEDZENIE PRZESYŁKI NAPĘDZI POCZCIE KLIENTÓW ? WIEC PO CO TO CAŁE ROZTRZEPYWANIE TEMATU ŚLEDZENIA PRZESYŁKI , MOŻE POROZMAWIAĆ O SKUTKACH BURZ I DESZCZY

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Czesław Dzisiaj 10:19
Panie Czesławie pocztę znam od podszewki. Dzisiaj to już historia.
List powinien być doręczany pod wskazany adres, jeśli tak są do pana listy adresowane to jest wszystko ok. ... O pańskim liście wie ta osoba, która go odbierała i nie widzę tutaj problemu. Bo do zakładu pracy przychodzi korespondencja związana z działalnością zakładu. Tak?

Chyba że do zakładu pracy jest doręczana korespondencja mająca np. adres domowy - tak może się przydarzyć w przypadku kiedy to pracuje się i mieszka w małej miejscowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.