Facebook Google+ Twitter

Czy wiesz, że twoja emerytura będzie niższa niż myślisz?

Każdy z nas już dziś powinien pomyśleć, z czego będzie żył na emeryturze. Jeśli nie zaczniemy działać, wysokość emerytury z I i II filara nas rozczaruje.

Twoja emerytura będzie znacznie niższa od twojej pensji. Jak wynika z kalkulatora emerytalnego Komisji Nadzoru Finansowego, 35-letni mężczyzna, który zarabia 2000 zł netto, otrzyma emeryturę niższą o 1045 zł od swojej ostatniej pensji. Będzie to o 25 proc. mniej niż wyniesie jego ostatnia pensja.

W jeszcze gorszej sytuacji są kobiety. 35-letnia kobieta, której zarobki wynoszą 2000 zł netto, dostanie na emeryturze o 1737 zł mniej niż będzie wynosić jej ostatnia pensja. Będzie to mniej niż połowa.

Wybierz dobry Otwarty Fundusz Emerytalny. Uważaj, bo nie każdy OFE osiąga najlepsze wyniki i rzetelnie pomnaża twoje pieniądze. Najlepszy OFE zarobił 217%, tymczasem najsłabszy 167%. Dobry OFE to pierwszy krok do wyższej emerytury. Aktualne wyniki funduszy emerytalnych są dostępne na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Odkładaj regularnie stałą kwotę pieniędzy. Załóż tzw. III filar. W ten sposób możesz zapewnić, aby twoja emerytura była co najmniej tak wysoka, jak pensja. Jeśli przez ostatnie 15 lat wpłacałbyś po 300 zł miesięcznie i pieniądze te byłyby inwestowane, to zgromadziłbyś nawet 132.000 zł. Za kolejne 15 lat możesz mieć ponad dwa razy tyle. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym wyższa będzie twoja emerytura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szymon Madalski
  • Szymon Madalski
  • 06.01.2012 02:42

Oczywiście, nie każdy odważy się samodzielnie założyć sobie program oparty na funduszach inwestycyjnych. A czy przypadkiem nie jest tak w naszym życiu że największe oczy ma nieznany strach ?? Na rynku mamy dostęp do rozwiązań dających wiele możliwości, najlepsze są te najbardziej elastyczne. Prawdą jest że nie ma idealnych złotych środków dla każdego, przecież każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, inną rodzinę, wykształcenie, wiedzę, doświadczenie życiowe czy zawodowe, ale co najważniejsze każdy z nas obraca zupełnie innymi kwotami. Jednych stać na duże ryzyko inwestycyjne innych na nie nie stać finansowo bo walczą o każdą pojedynczą złotówkę. Prawda jest jedna: NAWET NAJLEPSZY PRODUKT FINANSOWY DOBRANY POCHOPNIE BĘDZIE W INDYWIDUALNEJ SYTUACJI NAJGORSZYM - BO NIEDOPASOWANYM. Cała sztuka polega na dobraniu rozwiązania w maksymalnie indywidualny sposób, niczym szycie garnituru na miarę (w sensie wymiarów/parametrów klienta) oraz dostosowanych do jego celów, możliwości i potrzeb. Dla nie znających się na funduszach lub też dla tych którzy nie mają czasu się uczyć poruszania w świecie jednostek uczestnictwa w FIO (Fundusze Inwestycyjne Otwarte) są skierowane PORTFELE MODELOWE o różnym stopniu ryzyka od obligacyjnych, stabilnego wzrostu, poprzez zrównoważone po akcyjne. Dla osób chcących świadomie poruszać się po rynkach są pojedyncze fundusze z których buduje się indywidualne portfele oparte na najróżniejszych funduszach z funduszami typu HEDGE czy typowymi funduszami bessowymi jakie w obecnym czasie nazywanym potocznie kryzysem osiągają roczną stopę zwrotu powyżej 10% (zatem nie musimy tracić. Najlepsze rozwiązania dają możliwość dokonywania konwersji środków pomiędzy różnymi funduszami w dowolnym czasie oraz zmiany alokacji dla nowych wpłacanych środków. Rozwiązania takie obiektywnie patrząc ZAWSZE SĄ RENTOWNE i to na wyższych poziomach niż depozyty bankowe czy lokaty z dwu podstawowych względów a są to efekt uśrednionego kosztu zakupu jednostki i nazwijmy to nieco mistycznie "magia procentu składanego". Osoby faktycznie zainteresowane zapraszam do indywidualnej rozmowy.

oto mój e-mail: exit-konsulting@wp.pl

Szymon Madalski - Specjalista Ubezpieczeniowo-Finansowy PZU ŻYCIE S.A. i samodzielnie oszczędzający własne środki w funduszach.

www.exit-konsulting.pl.tl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam nadzieję, że w ogóle jakaś będzie

http://www.bycseniorem.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.