Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

103150 miejsce

Czy wiesz,że...to i owo o piwie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-10 00:43

Całkiem sporo powodów by rozsmakować się w piwie...oczywiście z umiarem.

Piwo jest lubiane, przyciąga rzesze amatorów i specyficznym smakiem i delikatną pianką. Nie każdy jednak wie, że piwo jest napojem o właściwościach odżywczych. Znajdują się w nim witaminy z grupy B, magnez, fosfor, węglowodany i białka. Pite w umiarkowanych ilościach ma wręcz pozytywny wpływ na zdrowie. Jest moczopędne, ułatwia trawienie pokarmów węglowodanowych, pobudza pracę żołądka, dzięki substancjom goryczkowym i kwasowi węglowemu. Duża zawartość witamin B bierze udział w syntezie białek i aminokwasów. Dzięki temu poprawiają się działanie soku żołądkowego i funkcje przewodu pokarmowego. Znajdujący się w piwie chmiel ma działanie uspokajające i wyciszające układ nerwowy. Rozsądne picie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca. Grzane z dodatkiem korzeni wspaniale rozgrzewa. Piwo jest też doskonałym kosmetykiem. Dobrze się sprawdza w dłuższej kuracji regenerującej włosy. Płukane w nim stają się puszyste, zdrowe i odzyskują piękny wygląd. Warto polecić piwo, ale nie wszystkim. Powinny go unikać mi. osoby odchudzające się bo zawiera sporo kalorii.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.06.2012 16:22

a jednak odpowiem..nie uważam się ani za osobę arogancką ani nikogo nie lekceważę wszystkie komentarze mnie cieszą nawet negatywne ale pod warunkiem ,że jest w nich ujęte wprost co robię źle ..jeśli natomiast ktoś mnie atakuje to się po prostu bronię

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Ad Rem
  • Ad Rem
  • 10.06.2012 19:14

@ Pani Agato [ nie oczekuję odpowiedzi ] wystartowała pani na portalu z dużą dozą arogancji i lekceważenia czytelnika .
Lepiej żeby pani w ogóle nie odpowiadała .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2012 18:26

łatwo jest krytykować..gdy się nie ma odwagi pokazać twarzy ani się przedstawić...

Komentarz został ukrytyrozwiń
misia
  • misia
  • 10.06.2012 18:19

Co za debilny artykuł Wikipedia juz więcej pisze Pomysł na zaistnienie poniżej pępka Nie pisz kobieto że z anonimami nie dyskutujesz bo do dyskusji trzeba dwojga z ja przy takim poziomie nie zamierzam wdawać się w polemikę Masakra

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2012 18:03

można się czasem napić piwa...z tym,że ja lubię te kobiece smakowe albo z sokiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piwo jest to produkt fermentacji wyciągu wodnego ze skiełkowanych zbóż i chmielu, o niskiej zawartości alkoholu i o pięknej, gęstej, tylko jemu właściwej pianie. Ma także własciwości orzeźwiające i odżywcze.
Z cieciństwa pamiętam domowe piwo babci z podpiwku. Robiła je zawsze z okazji jakiś świąt. Nalewała je do botelek po winie, korkowała i odstawiała w chłdne miejsce. Po kilku dniach, czekaliśmy tylko, która pierwsza bytelka wystrzeli, to wszystkie nadawały się do spożycia. Było ciemne z pianką, czuło się kawę zbożową ale smakowało że ho,ho. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2012 01:30

z anonimami nie dyskutuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieboraczek
  • nieboraczek
  • 10.06.2012 01:22

A tak u Ciebie wszystko w porządku? Coś mi się wydaje ze klepeczki poluzowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2012 00:56

anonimami się nie przejmuję...