Facebook Google+ Twitter

Czy Wilno znów będzie polskie? Dobry wynik AWPL w wyborach samorządowych

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie w niedzielnych wyborach samorządowych na Litwie osiągnęła rewelacyjny wynik. Litewskie media huczą, że Polacy będą mieli znaczący wpływ na kształt tamtejszej polityki.

Panorama Wilna / Fot. Andrejavus, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Vilnius_city.jpg&filetimestamp=20101202143814W wyborach AWPL zdobyła w koalicji z Sojuszem Rosjan 6,5 proc. głosów, a w Wilnie drugą pozycję. O sukcesie zadecydowała nie tylko bardzo dobra organizacja wewnątrzpartyjna. Jak zauważają politolodzy, w tym Morta Vidunaite, przyczyn należy również szukać w pogorszających się stosunkach polsko-litewskich. Winna jest konserwatywna polityka Litwy wobec mniejszości narodowych.

AWPL ma się także ubiegać o stanowisko mera Wilna. Rozpatrywane są trzy kandydatury: obecnego wicemera stolicy Jarosława Kamińskiego, byłego wicemera Artura Ludkowskiego i sekretarz Rady AWPL Wandy Krawczonok.

wiadomosci.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tomasz
  • Tomasz
  • 31.01.2012 22:37

Makabrą jest to, że Polak wyrzeka się polskiego miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę nic niezwykłego i bulwersującego w tytule artykułu. Konstrukcja tytułu zmusza nas do zastanowienia i polemiki, jest pytaniem a nie stwierdzeniem. Proszę wejść na google i wpisać następujące słowa do wyszukiwarki: "wilno", "wybory" oraz spojrzeć na wyniki. Ktosiu pod nickiem "1111", wymyśl lepszy tytuł artykułu jeżeli uważasz że ten jest "poniżej pasa i dziennikarskiej profesji".

Komentarz został ukrytyrozwiń
1111
  • 1111
  • 01.03.2011 19:51

Tytuł poniżej pasa i dziennikarskiej profesji. Makabra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.