Facebook Google+ Twitter

Czy wirus HIV będzie lekiem na raka?

Wirus HIV bezapelacyjnie jest najgroźniejszym z wirusów, jaki zagraża człowiekowi. Od czasów jego wykrycia, był i jest nazywany plagą naszego wielu.

Wirus HIV / Fot. C. Goldsmith/PD-USGov-HHS-CDCNaukowcy z Francji zmodyfikowałi wirus, który wywołuje AIDS, w ten sposób, że walczy on po stronie człowieka. Tak - HIV niszczy komórki objęte nowotworem.

Naukowcy z Centre national de la recherche scientifique - CNRS- w doświadczeniach laboratoryjnych, "stworzyli nowatorski system molekularny, nazwany retrowolucją" - informuje serwis odkrywcy.pl. Badacze, wykorzystali mechanizm infekcyjny AIDS, który posiada wybitne zdolności do mutacji wirusa.

Medycyna jest zupełnie bezsilna i nie znaleziono skutecznego leku na AIDS. Natomiast wg francuskich naukowców, tego samego wirusa można zmienić w zaprogramowaną, ściśle kontrolowaną maszynę do zabijania nowotworu złośliwego.

Przez kilka poprzednich lat, trwały badania, które miały na celu stworzenie pochodnych ludzkiego wirusa niedoboru odporności HIV-1. W terminologii fachowej są to tzw. wektory. Naukowcy wykryli także, że dzięki wysokiej zaraźliwości, to właśnie zmutowany wirus HIV, będzie zwalczał nowotwory.

W eksperymencie badacze francuscy z CNRS wprowadzili do zmutowanego HIV, gen który znajduje się w każdej ludzkiej komórce i odpowiada za aktywację leków przeciwnowotworowych - czytamy na odkrywcy.pl. Tłumaczą oni, że "po przekroczeniu bariery ściany komórkowej wirus wbudowuje się w genom komórki, która z kolei zaczyna traktować nowowprowadzone geny jak własne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jur73
  • jur73
  • 31.08.2012 01:25

A może wystarczy metoda dr. Georga Ashkara .

Komentarz został ukrytyrozwiń
krojcweld
  • krojcweld
  • 30.08.2012 23:55

Określenie że "Wirus HIV bezapelacyjnie jest najgroźniejszym z wirusów, jaki zagraża człowiekowi" jest dużym nadużyciem. Trudno jest się nim zarazić, a leczony staje się raczej chorobą przewlekłą niż śmiertelną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.