Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30468 miejsce

Czy wizy dla Polaków zostaną zniesione?

Barack Obama zapowiedział, że wizy dla Polaków zostaną zniesione do końca jego kadencji, która upływa w styczniu 2013 roku.

Podczas ostatniej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Waszyngtonie, została poruszona kwestia wiz. Barack Obama powiedział, że dla niego zniesienie wiz jest sprawą priorytetową i że wizy dla Polaków zostaną zniesione do końca jego kadencji, która upływa w styczniu 2013 roku.

W latach 90. Stany Zjednoczone nie wywiązały się z umowy, gdyż Polska zniosła wizy, ale tylko jednostronnie. W zamian Polacy mieli otrzymywać wizy bezpłatnie. Jednak w rzeczywistości wygląda to inaczej, ponieważ musimy zapłacić około 100 dolarów za przywilej złożenia podania o wizę.

W przypadku wiz nieimigracyjnych do USA, jak podaje amerykańska ambasada, opłata za rozpatrzenie podania wizowego wynosi 140 dolarów, czyli około 434 zł.

Jednak Polacy nie są świadomi, że nawet jeśli wizy zostaną zniesione, nie każdy będzie miał możliwość wyjazdu do USA. Obecnie około 1-2 proc. Polaków jest cofanych na lotniskach - w przypadku zniesienia wiz ta liczba będzie zdecydowanie większa. Nie będziemy płacić za wizy, ale za bilety w obie strony, których cena będzie dużo wyższa, niż opłata za złożenie podania wizowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A tak swoją drogą, jakie są zwykle przyczyny cofania Polaków na lotniskach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.