Facebook Google+ Twitter

Czy włoska lewica bojkotuje "Katyń"?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-19 16:17

Mario Mazzarotto, włoski dystrybutor "Katynia" jest zdania, że film padł ofiarą bojkotu ze strony kontrolującej kinematografię lewicy.

W wywiadzie dla "Il Giornale" Mazzarotto mówi, że gdyby żył Jan Paweł II, dzieło Andrzeja Wajdy nie schodziłoby we Włoszech z ekranów.

"Katyń" grany był i to niezwykle krótko, tylko w ośmiu z czterech tysięcy włoskich kin. Mario Mazzarotto przypomina, że film został odrzucony przez Festiwal w Wenecji i przez długi czas nikt nie pomyślał o sprowadzeniu go do Włoch. Zdecydowała się na to w końcu jego mała firma "Movimento Film", licząc, jak przyznaje, na dyskretne powodzenie.

Oczekiwania te nie sprawdziły się i teraz cała nadzieja we wprowadzeniu do sprzedaży filmu na płycie DVD. Ma to nastąpić jeszcze przed wakacjami. Jej dystrybucją zajmie się już jednak potężna firma Medusa, należąca do premiera Silvio Berlusconiego. Prawa do emisji "Katynia" kupiła już włoska telewizja publiczna RAI, ale będzie mogła je wykorzystać dopiero za dwa lata.

Wielu włoskich krytyków filmowych z uznaniem wyrażało się o dziele Andrzeja Wajdy, nie wróżono mu jednak powodzenia u tutejszej publiczności.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Włochy Katyń


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.