Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4904 miejsce

Czy Wodzisław Śląski będzie miał stadion na miarę Europy?

Wodzisławska arena sportowa przy ul. Bogumińskiej coraz bliżej? Czy spełni się marzenie większości wodzisławian o pięknym obiekcie sportowym w mieście?

Zdjęcie przedstawia projekt Wodzisławskiej Galerii Odra / Fot. Radosław TypekStadion MOSiR, na którym trenuje i gra pierwszoligowy klub z Wodzisławia Ślaskiego nie spełnia zapewne w 100 procentach oczekiwań kibiców i mieszkańców miasta. Taki obiekt powinien być wizytówką śląskiego klubu, a tak nie jest, mimo tego że obiekt poddawany jest modernizacji.

Miasto nawiązało współpracę z firmą P.A.NOVA, która podjęła się próby utworzenia koncepcji pierwszego w Polsce obiektu, który będzie łączył funkcje sportowe z komercyjnymi. Taka inwestycja to wyzwanie na skalę ogólnopolską. - Jest to pewna projekcja marzeń, nie ukrywam, ale marzenia są po to, aby je realizować - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - My należymy do ludzi odważnych I takich nowoczesnych rozwiązań szukamy - dodaje.

Opracowana koncepcja przewiduje oprócz modernizacji stadionu (a w jej ramach budowy trybun krytych), przeznaczenie ponad 54 tys. metrów kwadratowych na powierzchnie usługowe i prawie 2700 m kwadratowych na pomieszczenia pomocnicze. W propozycji znalazły się również obiekty przeznaczone na kino i hotel oraz parking na ponad 600 miejsc parkingowych.

- Jest to wspaniała wizja - podczas sesji swojego zachwytu nad przygotowaną koncepcją nie krył Lech Litwora, przewodniczący Rady Miejskiej, co daje gwarancję wielkiego poparcia realizacji tej koncepcji ze strony Rady Miejskiej.

Obecnie w mieście trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Wodzisław mógłby być bardzo dobrą bazą treningową Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Oranje srednia kibiców jest większa. poza tym biorąc odnośnik korony kielce obiekt ma wplyw na liczbe kibicow, dodatkowo nakrecimy atmosfere wokol tego obiektu lacznie z marketingiem odry tak aby liczba kibcow wyniosla miedzy 6-8 tys bo to jest realne i osiagalne

Komentarz został ukrytyrozwiń

hm średnia kibiców Odry na meczu ekstraklasy nie przekracza 2,5 tysiąca. Na mecz z Wisłą przybyło 5 tysięcy widzów. Klub który ma najniższą średnią widzów w lidze (frekwencja na poziomie ligi Azerbejdżanu;))chce budować nowoczesny stadion:) Dobrze, że chociaż myślą o rentowności takiego obiektu. Z tego co wyczytuje miałaby to być inwestycja miejska z kapitałem prywatnym. To też może być ciekawe. Partnerstwo publiczno-prywatne nie jest specjalnie w Polsce popularne :)

Generalnie jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Zresztą prezydent miasta też mówi tylko o marzeniach :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

tu macie wizualizację: http://odra.wodzislaw.pl/zdjecia/index.php?_images_dir_=galeriaodra :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2008 10:33

:) Ojciec Winicjusza uczyl mnie geografii w liceum na Szkolnej, sam Winicjusz odwiedzal mnie dwukrotnie w Niemczech. Od kilku lat nie mielismy juz jednak kontaktu... Przy najblizszej okazji odnowie go, miedzy innymi, dzieki Twoim tekstom o naszym miescie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak architektem dalej jest Winicjusz Kulej. Ale projekt "Galeria Odra" to zasługa firmy P.A.NOVA i młodego studenta z Wodzisławia Śląskiego, pana Krzysztofa Swobody który nawiązał współpracę z firmą P.A.NOVA.
Pozdrawiam
Radek

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2008 10:22

(+) W czasach, w ktorych odwiedzalem stadion Odry, wodzislawski klub byl w III lidze... :) Sadze, ze infrastruktura powinna nadazac za sukcesami sportowymi. A propos, Radku: czy architektem miejskim ciagle jest Winicjusz Kulej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hm.. z tego co wiem to redaktor z oficjalnej strony internetowej Odry zainteresował sponsora :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.