Facebook Google+ Twitter

Czy wojsko kupi Boeinga kapitana Wrony?

Dowództwo wojsk specjalnych zamierza kupić od LOT-u Boeinga 767, którym kapitan Wrona wylądował awaryjnie na Okęciu. Samolot ma służyć żołnierzom do ćwiczeń.

 / Fot. Azymut (Rafał M. Socha) at pl.wikipedia, Creative commons 3.0Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o sprzedaży Boeinga 767, jednak naprawa samolotu okazała się zbyt kosztowna. Na zakup zdecydowało się Dowództwo Wojsk Specjalnych, któremu podlega również GROM. Boeing miałby służyć do antyterrorystycznych ćwiczeń jednostek specjalnych - czytamy w serwisie TVN24.pl.

Jacek Sońta, rzecznik MON, nie chce zdradzić, ile wojsko zamierza zapłacić, wiadomo tylko, że nie jest zainteresowane remontem Boeinga, który trafi na poligon i będzie używany do ćwiczeń. Nieoficjalnie mówi się, że oferta jest bardzo poważna. Najważniejszym celem ćwiczeń antyterrorystycznych jest odbywanie ich w takich warunkach, w jakich dochodzi do konfliktów.

Obecnie wojska specjalne muszą ćwiczyć na modelu Tu-134, wycofanym z produkcji 25 lat temu. Boeing 767 jest jednym z najpopularniejszych samolotów szerokokadłubowych na świecie. Rzecznik MON przekonuje, że zakup nowoczesnego przewoźnika byłby bardzo korzystny dla wojska, jak i dla efektów ćwiczeń antyterrorystycznych. LOT potwierdza zainteresowanie zakupem Boeinga.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry pomysł. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.