Facebook Google+ Twitter

Czy wreszcie będzie alternatywa?

Wygląda na to, że Platforma przejmie władzę absolutną na co najmniej 5 lat. Ostatnio pojawiają się jednak inicjatywy, które mogą podkopać pozycję dwóch największych politycznych graczy. Czy alternatywą może być Stronnictwo Demokratyczne?


W czym alternatywa?

W polityce nic jednak nie może trwać wiecznie. Polacy coraz częściej rozglądają się za alternatywą dla prawie dwupartyjnej sceny politycznej. Dlatego kwestią czasu jest pojawienie się jakiejś trzeciej siły, na tyle umiarkowanej, by nie kojarzyć się w żaden sposób z PiS i zarazem na tyle zdecydowanej, by móc powiedzieć PO „sprawdzam”. Nie może dokonać tego ani posiadające kiepską reputację i pozbawione wyrazistego lidera SLD, ani tym bardziej klasowy PSL. W ostatnim czasie pojawiają się jednak inicjatywy, które mogą podkopać pozycję dwóch największych politycznych graczy. Najbardziej obiecująco wygląda w tej chwili Stronnictwo Demokratyczne tworzone przez Pawła Piskorskiego, tego samego, który niegdyś tworzył struktury Platformy Obywatelskiej. SD nie ma co prawda gotowej partyjnej infrastruktury ani rzeszy działaczy, ale przy odrobinie szczęścia może pokusić się na zaistnienie w centrum naszej sceny politycznej, wykorzystując zniecierpliwienie społeczeństwa politycznym impasem.

Piskorski nie cieszy się zaufaniem opinii publicznej przez (słuszną lub nie) łatkę krętacza, nie dysponuje też wielką charyzmą, którą mógłby oczarować tłumy, jednak jego cierpliwość sprawia, że ta próba zaistnienia w świadomości społecznej zatacza coraz szersze kręgi. Stronnictwo ma nawet reprezentację w Sejmie, dzięki przejściu posłów PD, mówi się też o przejściu do tego ugrupowania Dariusza Rosatiego z Centrolewicy. Poza tym niedawno swoje wystąpienie z PO ogłosił Andrzej Olechowski, który został szefem Rady Programowej SD. Jest to polityk na tyle doświadczony i obyty w świecie, że chyba jako jedyny jest w stanie stworzyć realne zagrożenie dla kandydatury Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Inni kandydaci, jak choćby Jolanta Kwaśniewska, są tylko sondażowymi rekinami, jakich mieliśmy już wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie żartuj i z kim niby ze spalonym Piskorskim?

Aha podoba mi się, że scena polityczna w Polsce się tak ustabilizowała i że nikt nowy, z być może głupawymi pomysłami typu autonomia, się na nią, do sejmu nie wdrapie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2009 16:13

,,Poza tym w przypadku ewentualnego sukcesu, którym byłoby już samo wejście do parlamentu, dobrze byłoby znaleźć na lidera kogoś bardziej popularnego niż posiadającego niejasną przeszłość Piskorski.,,- Ten może jest juz nasycony ,,brudem,, z przed lat . Każdy ,,nowy,, nawet z poza układu , został by niechybnie wkręcony w ten układ ,,niecnych układów ,,.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SD nie jest żadną alternatywą - zwykłą kanapówką. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę nazwiska: Piskorski kojarzy się opinii publicznej jedynie z układem warszawskim, czyli źle. Ba, zaryzykowałbym twierdzenie, że jego nazwisko jest w świadomości społecznej synonimem brudnej polityki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Noe oszukujmy się za SD nikt nie pójdzie. A propos koła poselskiego to ma je nawet Polska XXI.
Il osób pisało to samo o centrolewicy? I co? Dwa procenty w eurowyborach? A te właśnie pokazały, że oprócz obecnej czwórki nie ma kompletnie nikogo. Jest szansa by ktoś namieszał, ale obecnie tylko w okolicach SLD i PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.