Facebook Google+ Twitter

Czy Wrocław stanie się naukową potęgą?

We Wrocławiu powstanie filia Towarzystwa Fraunhofera. Dzięki temu przedsięwzięciu miasto nad Odrą zwiększy swoje szanse na przyznanie mu Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologii.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Laser.JPGFilia jednego z największych instytutów zajmujących się przede wszystkim badaniami dla przemysłu powstanie na Politechnice Wrocławskiej. Będzie to pierwszy ośrodek naukowo-badawczy tej instytucji w naszym regionie. Towarzystwo Fraunhofera ma na swoim koncie wiele sukcesów naukowych, min: wynalazło format MP3, nowoczesne kamizelki dla wojska czy protezy kości.

Ośrodek badawczy, który zostanie usytuowany na Politechnice Wrocławskiej skupi się na wykorzystaniu w przemyśle technologii laserowych i nanotechnologii. Otwarcie instytutu planowane jest na 24 września. Specjalnie z okazji tego wydarzenia ma przyjechać do miasta kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jest to bardzo ważny krok dla Wrocławia w stronę przyznania miastu Węzła Wiedzy i Innowacji EIT. Posiadanie placówki Towarzystwa Fraunhofera na swoim terenie wyposaży miasto w bardzo mocny atut w staraniach o nowe inwestycje - Otwarcie filii potwierdza tylko potencjał środowiska naukowego Wrocławia - mówi Bogusław Smulski dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dzięki temu projektowi powstanie silne zaplecze naukowe, które będzie można wykorzystać przy realizacji europejskich założeń. Pierwsze Węzły Wiedzy i Innowacji według wstępnych planów mają skoncentrować swoje wysiłki w dziedzinie energii, ochrony środowiska, transportu i medycyny. Jeżeli uda się zwyciężyć rywalizację o WWI miasto zacznie się bardzo szybko rozwijać. Unia Europejska w ramach projektu EIT przeznaczy w początkowej fazie 2,5 mld euro. Jednak zastrzyk gotówki to nie jedyna korzyść. Zlokalizowanie w mieście filii Towarzystwa Fraunhofera i WWI przyciągnęłoby wielkie korporację z całego świata czyniąc z Wrocławia polską Dolinę Krzemową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miejmy nadzieję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.