Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20403 miejsce

Czy wszyscy jesteśmy równi w relacjach w klasie?

W mediach społecznościowych widoczna jest we wrześniu br. kampania społeczną “Równi w różnorodności”, której celem jest zwrócenie uwagi na integrację w środowisku szkolnym.Kampania ma za zadanie przede wszystkim wsparcie nauczycieli szkół podstawowych, dzieci i rodziców konkretnymi działaniami, by w szkolnej ławce budować atmosferę zrozumienia i zaangażowania wśród dzieci prawidołowo rozwijających się i dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Akcje towarzyszące kampanii dostarczają rodzicom i nauczycielom wiedzy na temat istniejących możliwości wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole. Również dla dzieci przygotowywane są zajęcia i poradnik.Akcje towarzyszące kampanii dostarczą rodzicom i nauczycielom wiedzy na temat istniejących możliwości wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole. Również dla dzieci przygotowywane są zajęcia i poradnik.
Każdy może włączyć się w działania i podzielić informacją o kampanii “Równi w różnorodności” w mediach społecznościowych.

Jak szukac informacji o kampanii?

na stronie www.dromnibus.com/kampania
na blogu DrOmnibus
na You Tube film informacyjny o kampanii
w newsletterze.

Warto śledzić zapowiedzi i relacje z zaplanowanych wydarzeń:
12.09 - akcja społecznościowego pisania poradnika dla dzieci jak zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi

22.09.2016 publikacja bezpłatnego scenariusza lekcji pt.:” Dlaczego każdy z nas jest inny?”

październik - wykłąd otwart w Urzędzie Miasta Krakowa

październik - listopad - warsztaty dla nauczycieli pt.: “Metody i środki dydaktyczne w pracy z dziećmi z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” we współpracy z OTE Kangur (Kraków)

w listopadzie - konferencja podsumowująca kampanię (miejsce konferencji zostanie podane wkrótce)

w listopadzie udostępniony zostanie poradnik dla dzieci jak zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi w wersji elektronicznej.

Kampania Równi w różnorodności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.