Facebook Google+ Twitter

Czy wszyscy mamy wrodzoną zdolność używania pieniędzy?

5 lutego 2011 roku Edukacja Finansowa "Crown" zorganizowała we Wrocławiu wyjątkową konferencję dotyczącą finansów. Uczestnicy poznali biblijne zasady używania pieniędzy, które pomogą osiągnąć finansową wolność.

Czy wszyscy mamy wrodzoną zdolność używania pieniędzy? Wydaje się, że nie. Już 1,98 mln Polaków (wg raportu InfoDług listopad 2011) żyje w długach, które nie są spłacane. Dzieje się tak, bo często nie umiemy postępować z pieniędzmi: lekkomyślność, rozrzutność, emocjonalne wydawanie pieniędzy, presja otoczenia i inne prowadzą do niewoli finansowej.

konferencja zgromadziła ok. 270 uczestników / Fot. Przemysław KrólWe Wrocławiu 5 lutego 2011 r. zgromadziło się 270 osób, które chciały poznać tajemnice zarządzania finansami. Edukacja Finansowa "Crown", główny organizator konferencji, uczyniła to jednak w specyficzny sposób. Punktem wyjścia było bowiem Pismo Święte. Zawiera ono ok. 2350 wersów na temat posiadania. Warto zatem poznać te boże zasady, aby stać się człowiekiem wolnym.

Na pierwszej konferencji Artur Kalicki, przedsiębiorca z Krakowa, mówił o ludzkiej prelegent Piotr Werwiński / Fot. Przemysław Królodpowiedzialności za pieniądze. Głównym przesłaniem Biblii jest to, że człowiek jest tylko zarządcą majątku, który otrzymuje od Stwórcy.

Statystyki zadłużenia Polaków przedstawił Wojciech Nowicki, który ukazał mechanizm popadania w długi. Według niego, większość długów - poza nielicznymi spowodowanymi sytuacjami losowymi - wynika z niefrasobliwości, braku planowania i braku kontroli nad wydatkami.

projekt etyczny Przypadki Prezesa Cnoty / Fot. Grzegorz PiątekPiotr Werwiński dał konkretne wskazówki, jak opanować wydatki. Planowanie budżetu i ścisła jego realizacja przyczyniają się do mądrzejszego wydawania pieniędzy. Wykładowca uczył, jak nie ulegać emocjonalnym impulsom (np. reklamie) w podejmowaniu decyzji finansowych. Na drugiej konferencji mówił o oszczędzaniu i przewidywaniu wydatków w budżecie domowym. Zachęcał także do dzielenia się dobrami, uzasadnił, jak dzięki temu człowiek buduje się wewnętrznie.

Współorganizatorem konferencji było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent". Przedstawiciel duszpasterstwa - w oparciu o projekt etyczny Przypadki Prezesa Cnoty - przedstawił główne idee tej organizacji skierowanej do "twórczych i przedsiębiorczych chrześcijan".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tego trzeba uczyć Jasia , bo Janowi to już chyba tylko łopatą do głowy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.