Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2518 miejsce

Czy wszyscy politycy kłamią?

Czy wszyscy politycy kłamią? Tak! Zdecydowanie tak, a ci co nie kłamią przedstawiają tylko inną wersję prawdy. Inni na przykład nie mówią wszystkiego o swoim majątku, znajomościach, pokrewieństwie albo dochodach. Jeszcze inni nie dotrzymują obietnic.

 / Fot. W24Skąd moja pewność, że każdy polityk kłamie?

Z rachunku prawdopodobieństwa. Przeciętny człowiek kłamie 4 razy dziennie, co w ciągu roku daje 1400 kłamstw. Następnie, gdy pomnożymy to przez czas jakiejś kadencji, otrzymujemy już taką liczbę, że jest to prawie pewność, że każdy polityk zawsze kiedyś tam skłamie.A teraz bez żartów. Kłamstwem, dla mnie, u każdego polityka jest na przykład niewywiązanie się z przedwyborczych obietnic. Przy czym nie chodzi tutaj o jego osobiste obietnice (w świetle jupiterów przed kamerami np. Janusz Palikot wobec piekarza Waldemara Gronowskiego), ale także te, które składała jego partia. Przecież on, polityk ją reprezentuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Przez wiele lat nikomu nie przeszkadzały prawa autorskie do filmu, a teraz raptem jakieś rączki usuwają ślady kłamstw, aby gawiedź nie chichotała z polityków. Oto link do usuniętego filmu:


https://youtu.be/YO4RVzgbeYI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł - 5 - nie kłamię :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Subiektywne odczucie "odbiorcy":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wracając do tematu jeszcze dwa cytaty:

Donald Tusk w kampanii wyborczej 2007 roku:
"Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi"

Lipiec 2011: Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada rozbudowę sieci fotoradarów (m.in zakup 300 nowych) i poprawę ściągalności mandatów. Minister finansów jest hojny – budżet GITD na 2012 r. to 150 mln zł, gdy rok wcześniej było to 20 mln zł. Czyżby pan premier stracił prawo jazdy?

Bronisław Komorowski w kampanii wyborczej 2010 roku:
"W Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego, można stworzyć możliwość wyboru. Nic na siłę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ tajniak- proponuję najpierw zapoznać się z faktami, a potem dyskutować, pani Sawicka poznała agenta Tomka na kursie dla członków rad nadzorczych, to ONA wyszła z inicjatywą rozmowy, a potem propozycją łapówek. Przecież nagrania jej wypowiedzi ewidentnie świadczą, ze szukała każdej okazji zarobienia na koneksjach politycznych. A że trafiła na agenta, każdy łapówkarz musi się liczyć z tym, że CBA ma swoich ludzi w róznych miejscach, za to płacimy na nich podatki. Co do koncepcji, ze każdy facet, który rozmawia z kobietą na tematy biznesowe musi z nią iśc do łóżka, to tu po prostu przegiąłeś.

I znowu się pytam- jesli sa jakieś wątpliwości to dlaczego nie ujawnić akt procesowych. Czyżby władza obawiała się, że poza panią Sawicką dowiemy się czegoś o innych politykach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tajniak
  • tajniak
  • 24.05.2012 18:23

@Michał Kędzierski. byś chłoptasiu lepiej zamilkł zamiast bzdury pisać. Sawicka latała po mieście z ofertą przyjęcia łapówki i szukała agenta CBA. Pomyśl trochę. On wiedział kto ona jest i dlatego koło niej pajęczynę snuł. A ona nie wiedziała ze to agent bo na plecach tego nie miał napisane. Więc kto kogo omotał? A sprawy łóżkowe? To oni oboje wiedzą jak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Andrzej Chorążewicz: do Smoleńska leciał więcej niż jeden samolot, więc prezydenta i premiera możnaby rozdzielić, w końcu latali już obydwaj np na szczyty UE. Ja pisałem o czymś innym: wola wspólych polskich uroczystości 10 kwietnia z udziałem i Głowy Państwa i przedstawicieli Rządu była jasno wyrażona w oficjalnych wystąpieniach Kancelarii Prezydenta i odpowiednich pismach. A Pan Premier zachowuje sie dziś jakby tego nie słyszał i nie czytał i wciska nam po dwóch latach ciemnotę.
Co do cytatu posła Kurskiego- gdyby Pan raczył przytoczyć całe zdanie, a nie tylko wyrwany i nagłośniony przez red. Lisa fragment?
A czy nie było lekceważeniem obywateli stwierdzenie prominentnego polityka PO, że obiecywane przez tę partię w reklamowych spotach 300 mld euro z UE to były takie "głupoty przedwyborcze"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś ma tu problemy z logiką, jeśli delikwentka zgłasza się Z WŁASNEJ INICJATYWY do agenta CBA dziąłającego legalnie pod przykrywką biznesmena i z własnej inicjatywy składa propozycję lapówki, a złapana na gorącym uczynku tłumaczy się "zauroczeniem", czemu przeczą zeznania świadków relacji pani S i agenta Tomka, to winny jest oczywiście agent..... Jeśli ktoś w takie bajki wierzy, to nic nie mozna poradzić.

A swoją drogą ciekawe skad taki lęk przed ujawnieniem akt procesowych p. Sawickiej- przeciez to ucięłoby wszelkie spekulacje?

Gorzej, że żyjemy w kraju, a którym szef CBA z czysto politycznych przyczyn ujawnia personalia człowieka zasłużonego w zwalczaniu gangów narkotykowych i handlarzy kobietami. W którym premier zaprzecza ustaleniom niezawisłego sądu, nie podając żadnych dowodów na swoje twierdzenia. W którym polityk, któremu udowodniono kłamstwo dalej idzie w zaparte. W którym winni okazują się nie ci, którzy korzystając z politycznej władzy chcą "robić własny biznes" na prywatyzacji służby zdrowia i otwarcie to przyznają w prywatnych rozmowach, ale ci, którzy temu procederowi usiłują przeciwdziałac....

Komentarz został ukrytyrozwiń
tajniak
  • tajniak
  • 23.05.2012 16:41

Pożyjemy to zobaczymy. Romek. moherek popraw bo cię w czerep ciśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

Marku przepraszam za literówkę w Twoim nazwisku.
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.