Facebook Google+ Twitter

Czy wyjazd integracyjny rzeczywiście pomaga?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-15 14:44

Od dawien dawna istnieje przeświadczenie, że pracownik i jego pracodawca nie są w stanie się zaprzyjaźnić. Zazwyczaj jest tak, że żyją na wojennej ścieżce i poza pracą nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego.

Kontakty zawodowe najzupełniej im wystarczają. Jednak coraz bardziej modne staje się organizowanie wyjazdów integracyjnych, które mają na celu nie tylko poznanie i sprawdzenie umiejętności pracowników, ale też pokazanie, że przełożeni wcale nie są tacy straszni, jak ich malują.

Kiedyś wyjazd czy też wyjście integracyjne ze współpracownikami kojarzyło się z suto zakrapianą imprezą alkoholową. Napiętą atmosferę trzeba było bowiem jakoś rozładować, więc często w trakcie takich spotkań zaglądano do kieliszka. Obecnie wyjazdy integracyjne nabrały innego znaczenia. Pracodawca stara się, aby taki wypad dał jak najwięcej nie tylko pracownikom, ale i jemu samemu, więc szczegółowo planuje wszystkie szczegóły. Modne ostatnio stały się wyjazdy pracowników i kierownictwa na paintball czy na przykład na surwiwal rodem z wojska. Wówczas wszyscy uczestnicy wyjazdu, bez znaczenia czy jest się kierownikiem, osobą sprzątającą, portierem czy menedżerem, są traktowani na równi. Zazwyczaj w trakcie takiej zabawy powstają przypadkowe drużyny, które ze sobą rywalizują. Pracodawca może pokazać zupełnie inne oblicze, to, jaki jest prywatnie. Nie musi się już sztywno trzymać etykiety wynikającej z tego, że jest szefem. Razem ze współpracownikami wspina się po drzewach, jak trzeba pomaga innym. W końcu zadania są drużynowe i należy pracować zespołowo. Poza tym w trakcie tak zorganizowanego wyjazdu integracyjnego pracodawca może zaobserwować, jacy są prywatnie pracownicy. Czy mają na przykład silne charaktery, potrafią wspierać innych czy też motywować ich do działania? Nie zawsze w pracy można takie rzeczy zauważyć.

Wyjazdy integracyjne nabrały obecnie innego znaczenia i na pewno stanowią cenną lekcję, z której obie strony – pracownicy i przełożeni – mogą wiele wynieść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.