Facebook Google+ Twitter

Czy z Sewerynem scena Teatru Polskiego zmartwychwstanie?

Andrzej Seweryn jest nowym dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie. Zapowiada się naprawdę ciekawie: nowe twarze, świeże projekty i dużo kontrowersji. Takie zmiany czekają teatr w ciągu najbliższych trzech lat.

Szekspirowską sztuką "Wyobraźcie sobie..." 5 i 6 stycznia nowo upieczony szef zainauguruje swoją dyrekcję, która dogłębnie przemieni współczesną polską scenę. Przynajmniej taką nadzieję pokładają w Andrzeju Sewerynie krytycy. "Tu nie będą grane spektakle wymierzone przeciwko komuś, przeciwko czemuś — tylko rozmowa" - zapewnia kierownik. Czy nowy dyrektor wprowadzi nową jakość?

Jak na razie za kulisami jest naprawdę gorąco. Teatr wrze, przygotowania trwają, aby już w najbliższym czasie udowodnić, że polska scena jednak potrafi.

Jak podaje "Rzeczpospolita", plany Teatru są imponujące. 23 stycznia na scenie przy Karasia rozpocznie działalność "Salon Poezji" Anny Dymnej. Z kolei 29 stycznia w rocznicę pierwszej premiery na scenie Teatru Polskiego ekipa Andrzeja Seweryna zaprasza na jubileuszową imprezę "Noc w Polskim". Jednak najbardziej oczekiwanym wydarzeniem teatralnym tego sezonu będzie przedstawienie "Polacy" oparte na fragmentach "Dzienników" Witolda Gombrowicza i tekstach Stefana Wyszyńskiego w reżyserii Gabriela Gietzky'ego.

"Scena Polskiego Teatru otworzy się na literaturę i nowe pokolenie twórców" - zapowiada dyrektor. Tego doświadczymy chyba już w najbliższym czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Robert  Nim Pokoro
  • Robert Nim Pokoro
  • 12.01.2011 18:42

" Tak będzie z każdym, który skarby gromadzi dla siebie, a nie jest w Bogu bogaty. " Łk 12, 21

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dutkiewicz Marta
  • Dutkiewicz Marta
  • 07.01.2011 01:09

Jeżeli to jest prawda Panie redaktorze,to bardzo przykra wiadomość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę na potwierdzenie moich poprzednich słów o Andrzeju Sewerynie. Oto zapowiada on Święto Teatru Polskiego z ... sobą na czele, chociaż w teatrze tym jest dopiero od niedawna. "W rocznicę pierwszej premiery na scenie Teatru Polskiego, zapraszamy Państwa na ŚWIĘTO TEATRU POLSKIEGO – niespotykane, jubileuszowe wydarzenie teatralne z udziałem Andrzeja Seweryna, gwiazd Teatru Polskiego i znakomitych gości. Wieczór jubileuszowy zakończy koncert Gaby Kulki."
A czy wiadomo Pani Marcie Dutkiewicz, kogo konkretnie wyrzucił nowy pan dyrektor. Rzekomo miał zacząć od Anny Nehrebeckiej, koleżanki z "Ziemi obiecanej"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dutkiewicz Marta
  • Dutkiewicz Marta
  • 06.01.2011 21:04

Z pewnością plany są ambitne. Pytanie- czy nowy dyrektor jest, pomimo niezaprzeczalnych kompetencji, osobą z charyzmą? To się dopiero okaże. Dość brutalnie i bez wrażliwości obszedł się z poprzednią ekipą teatru. Źle zaczął. Powinien coś dobrego zrobić dla wyrzuconych aby im zrekompensować ich cierpienie. Wielcy artyści są przeważnie skromnymi i szlachetnymi ludźmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym, żeby tak było, ale przypuszczam, że wątpię. Andrzej Seweryn jest zbyt skupiony na sobie, by zrobić coś wielkiego w teatrze, który jednak jest "grą zespołową".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.