Facebook Google+ Twitter

Czy z TVP zniknie sport?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 07:41

Zgodnie z projektem nowej ustawy medialnej dla sportu nie ma miejsca w misji telewizji publicznej - pisze "Rzeczpospolita". Oznacza to krociowe zyski prywatnych stacji i katastrofę dla mniej znanych dyscyplin - dodaje gazeta.

 / Fot. PAP"Rzeczpospolita" przypomina, że obecnie TVP jest zobowiązana do transmitowania wydarzeń sportowych, gdyż sport obok między innymi kultury i informacji był jednym z elementów tak zwanej misji publicznej. W projekcie nowej ustawy został skreślony.

"Rządzą prawa rynku. TVP nie będzie w żaden sposób uprzywilejowana, ponieważ działa na takich samych zasadach jak każdy inny nadawca" - mówi "Rzeczpospolitej" szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Gazeta dodaje, że osoby związane ze sportem mają na ten temat inne zdanie. Minister sportu Mirosław Drzewiecki ostrzega, że niektóre, mniej popularne dyscypliny sportu, takie jak szermierka czy kajakarstwo, są pokazywane w telewizji tylko dlatego, że sport jest uważany za misję publiczną. Teraz mogą całkowicie zniknąć z anteny. Drzewiecki zapowiada interwencję w tej sprawie u ministra kultury i u szefa klubu PO.

Były wiceprezes TVP Marcin Bochenek zwraca z kolei uwagę, że na skutek nowego zapisu, w rywalizacji o najbardziej dochodowe dyscypliny telewizję publiczną wyprzedzą stacje komercyjne.

Jerzy Szmajdziński z SLD mówi, że projekt został wysłany do konsultacji i wszelkie niezbędne zmiany zostaną w nim wprowadzone. "Mogę zapewnić, że sportowi żadna krzywda się nie stanie" - zapewnia Szmajdziński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 15:38

Dla mnie samo istnienie tvp w takim modelu jest absurdem. Jeśli już rząd musi mieć tubę to OK ale niech to będzie jeden kanał w którym będą informacje o zmianach, uchwalonych ustawach, zagrożeniach powodziowych czy huraganowym wietrze w całości finansowany z budżetu. Co do katastrofy mało znanych dyscyplin np bilard amatorski rozwija się w Polsce całkiem dobrze chyba żadna stacja go nie pokazuje :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.