Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21133 miejsce

Czy za 20 lat będzie jeszcze Polska?

Czy istnieje międzynarodowy spisek mający na celu zmianę granic w Europie? Czy wówczas Polska będzie od morza do morza? A może czeka nas kolejny rozbiór Polski? A może aneksja Krymu była już dawno planowana i zapowiada kolejne zmiany?

 / Fot. Zrzut ekranu / http://zn.ua/WORLD/foreign-policy-kak-mozhet-vyglyadet-rossiya-v-2035-godu-esli-putin-dobetsya-svoego-146551_.htmlPodobno już w 2012 roku przewidziano rosyjską aneksję Krymu i przepowiedziano zmiany granic na mapie Europy do 2035 roku. Do Rosji ma być przyłączony Krym, Donbas i południowa część Ukrainy, odcinając ją od Morza Czarnego. Miała to prorokować - podaje InoPressa - rosyjska gazeta "Экспресс газетой".

Według proroczej gazety w najbliższych dwudziestu latach mamy stracić Śląsk, Pomorze i Mazury. Ma też powstać nowy twór państwowy - Galicja ze stolicą we Lwowie. Swoją państwowość utraci Białoruś.

Katalonia i Kraj Basków mają zyskać niepodległość, a Włochy rozpaść się na dwie części. Natomiast Wielka Brytania ma skurczyć się do Anglii i Walii.

Czy obserwowane ruchy separatystyczne i wyzwoleńcze nie są przypadkiem elementem większego planu? Jeśli tak, to czyjego? Czy powstała już jakaś umowa typu Ribbentrop-Mołotow?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pan Kolega jak zwykle ma najlepsze źródła i na nich się opiera... Takie niesamowicie zróżnicowane, w wielu językach, nadzwyczaj oryginalne i ujmujące wszystkie sprawy, a zwłaszcza te związane z Rosją i Rosjanmai z kilku ounktów widzenia. Pod warunkiem, że jest to punkt widzenia agencji prasowej UNIAN. Zaś wszelkie wnioski i uwagi odnośnie tych źródeł należy kierować do ministerstwa prawdy.

Poważniej. Ja już kiedy miałem 16 lat zauważyłem, że prawdy o działaniach armii izraelskiej w Libanie nie dowiem się z Głosu Ameryki, a o wyczynach armii radzieckiej w Afganustanie z Polskiego Radia. Krytyka źródłpwa kazała się klaniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, rosyjscy "prorocy" z pewnością już dokonali jakichś zmian, skoro, jak donoszą media: "rosyjska Straż Graniczna nie wpuszcza do kraju tych, którzy chcą wrócić, a w nocy ostrzelali samochód z separatystami" - za wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Analityk polityczny analizuje również swoje źródła informacji, ich wagę i wiarygodność. Zwolennicy ideologii zamkniętych zwalniają się z tego obowiązku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadaniem analityków politycznych jest kreślenie rożnych scenariuszy w zależności od pojawiających się zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spotkałem pewnego razu prawdziwego wariata politycznego, który urządził mi naprawdę szczególny wykład. Na wielkiej i szczegółowej mapie naszego kraju, zawieszonej na ścianie jął objaśniać jakie ziemie pragną przyłączyć do siebie państwa sąsiadujące z nami. Główną rolę w jego rozważaniach odgrywały oczywiście Niemcy i Rosja, ale nie zapomniał przy tym nawet o Czechach, zmierzających jego zdaniem do wyszarpania sobie wielkiej połaci Polski aż poza Częstochowę.

Z tego przerażającego obrazu grożącego w najbliższych latach rozbioru wysnuł wnioski praktyczne. Mianowicie należy wychować jak największe grupy młodych chłopców gotowych na wszystko. „Zdobywszy odpowiednie umiejętności walki wręcz zdobędą na bezużytecznych policjantach pistolety, przy pomocy pistoletów karabiny, karabinami armaty, a armatami czołgi i samoloty.”

Oczywiście na poparcie podobnych wymysłów polscy wariaci polityczni mogą w każdej chwili przywołać wymysły podobnych im osobników w Rosji, Niemczech, na Ukrainie itd. Następnie skończeni idioci nakręcają się nawzajem, co niesamowicie ułatwia w dzisiejszych czasach internet. Z Bogiem sprawa jak długo ogranicza się to do wąskiego marginesu politycznych wariatów. Czasami jednak dochodzi do tego, że podobni ludzie rzeczywiście zyskują wpływ na młodzież, a w odniesieniu do dorosłych udaje im się poruszyć struny taniego szowinizmu, podszywającego się pod naturalne odruchy patriotyczne i umiarkowanie nacjonalistyczne. Szowinizmu najsilniejszego w krajach, którym nic wielkiego i trwałego nie udało się osiągnąć, bo właściwy nacjonalizm rozumiany jako aktywny i dokładnie przemyślany patriotyzm poniósł tam klęskę. Wtedy dla jakiegoś narodu zaczyna się wielkie nieszczęście, w które wciąga swoich sąsiadów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wśród komentatorów pojawiają się głosy, że za takim scenariuszem stoi Putin, inni podają wszechobecną masonerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdopodobny scenariusz. Tym bardziej, że wcześniejsze międzynarodowe porozumienia o nietykalności granic są niewiele warte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.