Facebook Google+ Twitter

Czy za rok wrócą egzaminy na studia?

Za rok bardzo dobrze zdana matura może nie wystarczyć by dostać się na wymarzony kierunek studiów. Dlaczego? Ministerstwo Nauki zapowiada zmiany. Chce aby kandydaci przechodzili dodatkowe testy sprawdzające.

Uniwersytet Warszawski / Fot. Mariusz MichalakGdyby zapowiedziany system się sprawdził, nowa matura nie będzie jak dotąd jednym kryterium branym pod uwagę podczas rekrutacji. Stoi to w sprzeczności z reformą z 2005 roku. Wtedy to matura miała być jedynym wyznacznikiem.

Nowy system ma jednak luki, a uczelnie chcą mieć prawo do dodatkowej oceny kandydatów. Teraz to uczelniane senaty miałyby podjąć decyzję o dodatkowych egzaminach. Zapowiedź zmian cieszy wykładowców. "Zupełnie nie wiemy, czy ktoś jest naprawdę zainteresowany konkretnym kierunkiem, czy może znalazł się na nim z przypadku" - tłumaczy prof. Marcin Król, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nie wszyscy jednak są za wprowadzeniem zmian. Przedstawiciele Parlamentu Studentów uważają, że źle będzie gdy student jak za dawnych czasów najpirew będzie zdawał maturę a potem egzaminy wstępne na studia.

Źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Po co to wszystko zmieniać? Chyba tylko po to by wziąć za to kasę...;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2009 08:25

Skoro mają wrócić egzaminy na studia to czy będzie matura rozszerzona?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.