Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35252 miejsce

Czy zapowiada się zmiana właściciela Allegro?

Allegro.pl I każdy już pewnie wie, o czym jest mowa. Młodzi i starsi - każdy może być użytkownikiem. Czy zmieni się nazwa, czy zmieni się właściciel. Obawiamy się wykupu przez amerykańskiego giganta aukcyjnego.

 / Fot. screenNa początku listopada w jednym z portali informacyjnych pojawiła się informacja, że brytyjski QXL Ricardo – właściciel Allegro potwierdził pojawienie się propozycji wykupu popularnego serwisu aukcyjnego. Najprawdopodobniej kupcem ma być eBay, największy na świecie serwis aukcyjny. Allegro nie potwierdziło tych informacji.

Wiadomość, kto jest chętny, by wykupić polski serwis, podały Times Online oraz Agencja Reuters, którzy powoływali się na wypowiedzi analityków i brokerów. Głównym skutkiem pojawienia się informacji o kupnie był wzrost akcji QXL Ricardo. Reuters również zasugerował, że możliwym nabywcą może być chińska spółka Alibaba.com, MercadoLibre – aukcyjny serwis z Ameryki Łacińskiej, a nawet Google. Jednak największe spekulacje dotyczą eBay, gdyż już dwukrotnie starał się zająć pozycję Allegro na polskim rynku aukcyjnym. Oczywiście bezskutecznie.

Reakcje użytkowników „naszego” serwisu, są różne.
- To dobrze, że eBay przejmie Allegro, ma on taką markę na świecie, że jedynie może to pomóc w promocji tego serwisu na rynku polskim - mówi Tomek, częsty bywalec na aukcyjnych nowinkach technicznych.
- Allegro zajmuje tak silną pozycję na polskim rynku, że nie widzę potrzeby zmiany jego nazwy, jak i właściciela - mówi Monika, użytkowniczka serwisu uczestnicząca w wielu aukcjach internetowych.

 / Fot. screenSamo Allegro w komunikacie prasowym z 19 listopada nazywa siebie liderem e-commerce w Polsce. Około 7 milionów internautów korzysta z jego usług, a ubiegły rok zakończył się obrotem na poziomie 2.5 mld złotych. Niestety, sprawa sprzedaży Allegro nie jest komentowana przez nikogo z rzeczników prasowych, żadnej ze stron. Dlaczego jest to owiane aż tak wielką tajemnicą?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Agnieszka Lenart
  • Agnieszka Lenart
  • 05.10.2011 17:39

Allegro jak widać ciagle działa, ale zmienia się , juz się zmieniło z platformy aukcyjnej w sprzedażową , a podobnych tez powstaje wiele, jak choćby http://sprzedajemy.pl/ . Nie ławto bedzie konkurować z allegro, ale alternatywa jest potrzebna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pol
  • pol
  • 11.12.2010 20:41

Moim zdaniem powinni go przejąć. Strasznie drogo jeżeli chodzi o wystawienie, i prowizję od sprzedaży a tak może by było taniej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karol, plus . Ciekawa sprawa i twój tekst ok, zgrabnie i na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje pierwszego jasnego i klarownego tekstu w "wiadomościach..." jeżeli dojdzie do przejęcia allegro to jestem ciekawy co z użytkownikami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja też bym wolała żeby zostało Allegro, kategorie w eBay`u nie bardzo mi odpowiadają, w ogóle jakoś tak - po prostu przyzwyczaiłam się do Allegro

Komentarz został ukrytyrozwiń

a dlaczego nie skontaktowales sie np z przedstawicielami Allegro i Ebay?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za ciekawą informację.
I szczerze mówiąc wolę, żeby nic nie zmieniało się w Allegro...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo często korzystam z Allegro i mam pełne zaufanie do tego serwisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przywiązałem się do marki Allegro i nawet z pewnym kąśliwym uśmieszkiem przyglądałem się jak eBay próbuje wysadzić z siodła konkurencję. Wolałbym, żeby Allegro nie zmieniało właściciela, ani marki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z allegro był już zawirowania.

QXL Ricardo założyło allegro, powierzyła opiekę nad serwisem QXL Poland. Ci sprytnie uniezależnili się od QXL Ricardo i zaczął się konflikt.

QXL Ricardo walczyło o allegro, w tym czasie założyli aukcje24.pl - logo troszkę przypominało allegro.pl.
Jednak aukcje24.pl nie miały szans z potentatem jakim jest allegro.
Udało się zawrzeć ugodę i QXL Ricardo odzyskało allegro, a aukcje24.pl zamknięto.

Więc nie sądzę, że po takich bojach QXL Ricardo zrezygnuje z allegro.
Choć ebay na pewno chciałbym przejąć ten bogaty - 7 mln pod względem użytkowników - rynek.

Ja tego bym nie chciał - pomimo, że mam konta na allegro i ebay,
to jednak przyzwyczaiłem się do stanu obecnego allegro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.