Facebook Google+ Twitter

Czy Zbigniew Boniek zmieni polską piłkę?

W piątek 26 października, głosami 61 delegatów, Zbigniew Boniek został prezesem PZPN. Były napastnik m.in. Juventusu wygrał w II turze, miażdżąc swoich rywali Potoka, Kręcine i Koseckiego. Czy ten dzień to początek reform w polskiej piłce?

Zbigniew Boniek uzdrowi polską piłkę? / Fot. Jacek KonopackiZbigniew Boniek był zdecydowanym faworytem mediów, dziennikarzy i kibiców, ale jego zwycięstwo nie było takie pewne, bo podobno nie chciał "układać" się z tzw. baronami i nic w zamian za poparcie im nie obiecywał; w przeciwieństwie do Romana Koseckiego, który przed samymi wyborami założył koalicję m.in. z Edwardem Potokiem byle tylko wybory wygrać.

Tym bardziej wygrana Bońka już w drugiej turze była niespodziewana i można ją odczytać, iż PZPN-owski beton zaczyna się kruszyć.

Nowy prezes związku, jako jedyny z kandydatów podczas przemówienia przed głosowaniem mówił z głowy, a nie czytał swój program z kartki i tym zaskarbił sobie jeszcze więcej zwolenników. Zibi jest znakomitym oratorem, na każde pytanie potrafi odpowiedzieć wyczerpująco, z inteligencją i humorem, niekiedy wprawiając w zakłopotanie pytającego.

Boniek będzie na pewno innym prezesem niż jego poprzednik, otwarty do ludzi, mający znakomity kontakt z mediami i chętnie w nich goszczący; po wyborach przez cały weekend gościł m.in w polsatowskim Cafe Futbol, Lidze + Extra na Canal+ czy radiu TOK FM i zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia.

Kilka chwil po ogłoszeniu wyników, ku zdziwieniu wszystkich Boniek proponuje stanowisko wiceprezesa swojemu rywalowi Romanowi Koseckiemu, mimo iż wcześniej ten nie odbierał od niego telefonów i nie chciał się z nim spotkać, co pokazuje, iż Boniek nie jest człowiekiem konfliktowym i dla dobra polskiej piłki (bo Kosecki jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży jest wzorem, który własne pieniądze inwestuje w szkółkę piłkarską w Konstancinie) jest w stanie współpracować z ludźmi, którzy nie byli do niego nastawieni pozytywnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.