Facebook Google+ Twitter

Czy Zbigniew Ziobro ogląda serial "Klan"?

Telenowela "Klan" ma grono swoich stałych wielbicieli, którzy zrobią wszystko, by od poniedziałku do czwartku między 17.35, a 18 znaleźć zaciszny kącik z telewizorem. Czy do tego zacnego grona należał również minister Ziobro?

Na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił swoje propozycje nowelizacji kodeksu karnego. Zakładają zaostrzenia kar, jak również złagodzenia możliwych wyroków w przypadku niektórych przestępstw. Obniżenia mają dotyczyć np. działań podejmowanych w obronie koniecznej. Minister powiedział, iż państwo powinno dać jasny sygnał, że stoi po stronie broniących się.

Tak się składa, że od czasu do czasu, być może z braku ciekawszych zajęć (widocznie nauka nie zawsze jest w stanie pochłonąć studenta), mam okazję obejrzeć odcinek "Klanu". Kultowa polska telenowela, gdzie były już chyba wszystkie kataklizmy, uzależnienia, radości, smutki, której bohaterowie jak Rysio Lubicz weszli do kanonu postaci telewizyjnych, trzyma się mocno i nie chce zejść z ekranów telewizorów.

W tym tygodniu doszło do strasznego wydarzenia. Wypadek Kubicy to przy tym nic nieznacząca stłuczka kierowcy z zielonym listkiem na samochodzie. Oto Ola Lubicz, córka Pawła Lubicza, czekała na ławeczce w parku na swojego wybranka serca, długowłosego bruneta o wdzięcznym imieniu - Adam. Nagle do Oli podeszło trzech przedstawicieli "intelektualnej" elity pobliskich blokowisk i zaczęli niewybrednie zagadywać Olę, mając wobec niej niecne zamiary. Zaczęli ją szturchać, a z oddali zauważył to Adam. Niczym szybkonogi Achilles pomknął ratować ukochaną. Mając do dyspozycji sprzęt wspinaczkowy, który zakupił chwilę wcześniej wdał się w bójkę i zranił jednego z napastników. Staruszka widząca to z daleka zadzwoniła po policję, która zabrała Adama na posterunek. Sprawa jest w toku. Biedna Ola nie może pomóc Adamowi, bo mimo, że stanął w jej obronie i działał pod wpływem emocji, musi ponieść karę.

Właśnie w obronie takich odważnych ludzi jak Adam stanął dzisiaj minister Ziobro. Jak na zawołanie pojawił się ze swoimi propozycjami zmian w kodeksie karnym. Czyżby jeden z najpopularniejszych w Polsce polityków
czerpał inspirację do swoich działań również z serialu "Klan"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Miałam nieszczęście obejrzeć fragment chyba właśnie tego odcinka "Klanu" (szkoda, że niektórzy ludzie nie potrafią wyłączyć telewizora, kiedy ktoś do nich przychodzi).

Polacy mogli sobie dzięki temu odcinkowi przyswoić kompletną bzdurę. "Dowiedzieli" się mianowicie, że wg polskiego prawa można wystąpić w obronie własnej, ale już nie w czyjejś obronie. Bo wtedy na ochronę prawną nie ma co liczyć.
Nie wiem, kto to wymyślił, wiem że na pewno nie skonsultował się z prawnikiem.

Szanowni, niedouczeni scenarzyści - obrona konieczna dotyczy odpierania zamachu na jakiekolwiek dobro chronione prawem. Nie ma zatem znaczenia, czy człowiek broni siebie, czy dziewczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2007 19:08

Tak, tak, a minister Religa ogląda "Na dobre i na złe" i pewnie marzy, naiwniak, o skutecznej służbie zdrowia, oddanych sprawie lekarzy, uprzejmych pielęgniarkach, obfitym szpitalnym wikcie i cierpliwych pacjentach?

Jednak kiedyś było łatwiej, bo każdy resort miał coś dla siebie, MSWiA oglądało "Psa Cywila" i "07 zgłoś się...", MON zerkał ukradkiem na "Czterech pancernych...". Dziś można te seriale oglądać tylko w przebrzydłej stacji komercyjnej, która kiedyś promowała disco polo, a należącej do TW "Zegarka". W reżimowej stacyjce trudno dziś o takie rarytasy z epoki budowania zrębów i kładzenia podwalin. Szarik to przecież, rzecz powszechnie znana, sowieckie bydle, a Cywil stoi i szczeka po stronie ZOMO. Ja specjalnie za Cywilem nie tęsknie, bom za młody jest, a obywatel sierżant Walczak nie jest moją rodziną, ale zapewne jest wielu, którym cni się za dzielnym psem milicyjnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiedź brzmi: "nie bardzo..." ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.