Facebook Google+ Twitter

Czy zdążymy z EURO? Przed nami "Ostatni kwadrans drugiej połowy"

Zostało zaledwie 500 dni do EURO, a Polska zbudowała jeden stadion. Najważniejsze informacje z konferencji prasowej "500 Dni do UEFA EURO 2012" z udziałem m.in. ministra sportu i turystyki, prezesa PZPN, oraz prezydentów miast gospodarzy.

Fot. ilustracyjna / Fot. Wictor Vizu/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.- Zasada organizacji finałowego turnieju mistrzostw europy jest następująca: władze, parlament, rząd, miasta - gospodarze, samorządy wszystkich szczebli, przygotowują scenę, czyli wszystko co jest niezbędne do spektaklu. Natomiast sam spektakl organizuje UEFA i narodowe federacje piłkarskie - mówi Adam Olkowicz Dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce.

- Mamy przed sobą 500 dni do i 1380 dni od decyzji o przyznaniu. Licząc symboliką piłkarską, jesteśmy w ostatnim kwadransie drugiej połowy. Jest to już pełna gotowość, a uznając, stadion za najważniejszą arenę, wiemy, że najpierw musi być wybudowany, potem musi nastąpić odbiór techniczny. Potem trzeba na tym stadionie rozegrać minimum dwa mecze międzypaństwowe, a najlepiej żeby cały sezon grała drużyna ligowa" - dodaje.

Grzegorz Lato uspokaja: - Wszystko jest w terminie, na pewno będzie to sukces naszego kraju i Ukrainy. Dla nas na dzień dzisiejszy najważniejsze jest to, by zbudować silną reprezentację - tak aby odnieść sukces. Jest to potrzebne nie tylko PZPN, ale wszystkim kibicom i wszystkim rodakom. Ja wierzę osobiście w trenera Franciszka Smudę, który pomału odbija się od dna - wspomnę tu ostatni mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej w, którym wygraliśmy 3:1.

Zaproszeni na konferencję prezydenci miast-gospodarzy EURO 2012 mówili o infrastrukturze i planach inwestycyjnych. Większość inwestycji, będzie ukończona w tym roku - jednym z wyjątków jest dworzec główny we Wrocławiu, którego remont zakończy się w roku 2012 - jednak jak zapewnia Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia - nie jest to żadne opóźnienie.

Ważnym wydarzeniem, jeśli chodzi o inwestycje strukturalne w czasie przygotowań do mistrzostw, było otwarcie pierwszej areny na euro, czyli stadionu w Poznaniu. Prace pozwalające na uruchomienie obiektu zakończyły się już w lipcu 2010, natomiast uroczyste otwarcie odbyło się 20 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Co do Poznania to nie jest wcale tak ciekawie. Gdzie jest dojście do stadionu, gdzie parkingi? Poza tym zarządca stadionu nie potrafi dogadać się w kwestii wynajmu stadionu na mecze/ewentualnie treningi Lechowi. Perspektywa mistrzostw ciekawa, a co potem? Tylko Warta będzie tam grała dzięki swojej Pani prezes, a Lech obrażony wysokimi kosztami ucieknie do Wronek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 30.01.2011 11:41

kibicek z brazyllii?xD to sa mistrzostwa europy a nie świata :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
nelson
  • nelson
  • 28.01.2011 00:25

nie moge sie doczekac kibicek z brazyli achhhh to bedzie ozdoba tych mistrzostw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł - doping dla odpowiedzialnych za organizację Euro2012, chociaż wizja tylko 500 dni może porazić stresem.
Poznań budującym przykładem, co mnie jako mieszkankę Poznania cieszy.
Gratulacje dla Władz Lecha, Miasta Poznania i wszystkich Firm współpracujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O Jezu, nie zdążymy. O Jezu, o Jezu, o Jezu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.