Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18513 miejsce

Czy zgryźliwe komentarze pisze nadąsany, zły starzec?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-15 16:47

Portal internetowy Wiadomości 24.pl daje duże możliwości. W przeciwieństwie do instytucji i urzędów państwowych (z małymi wyjątkami) - pisząc i zamieszczając materiały na W24 mamy pewność, że wywołamy reakcję redakcji i komentatorów.

Serwis Wiadomości 24.pl daje duże możliwości. W przeciwieństwie do instytucji i urzędów państwowych ( z nielicznymi wyjątkami) - pisząc i zamieszczając materiały na W24 możemy mieć pewność, że wywołamy reakcję redakcji i komentatorów.

Każdy logujący się tu autor zdążył zapewne doliczyć się kilka tysięcy aktywnych autorów. Regularnie piszących dziennikarzy obywatelskich jest około tysiąca. Piszą i zamieszczają materiały z każdej dziedziny, wykorzystując z reguły swoją wiedzę, zainteresowania i zdolności w danej tematyce. Portal jest przyjazny, ułatwia pisanie, dodawanie zdjęć, wstawianie linków i przypisywanie materiałów do konkretnych działów. Sama szata graficzna i funkcjonalność strony są przyjazne i czytelne. Zachowana została harmonia i smak niezbędne na tego typu portalach.

O klimacie największego serwisu obywatelskiego decydują w głównej mierze piszący dziennikarze i sama redakcja. Niezwykle cenne, szczególnie dla początkujących, są materiały "pomocy" i doświadczeni moderatorzy dbający o kulturę języka polskiego, jego poprawność, a także o przestrzeganie zasad regulaminu. Na tym zasadniczo kończy się ingerencja redakcji - piszący mają swobodę wyrażania swoich myśli, poglądów i opinii. Inaczej wygląda sytuacja w komentarzach zamieszczanych pod artykułami. Tu ingerencja uprawnionych osób ma miejsce tylko w skrajnych przypadkach łamania regulaminu, szczególnie gdy w tekście pojawiają się słowa obraźliwe i niecenzuralne.

Zaangażowani z całą pewnością zauważyli, że jest bardzo wąskie grono osób, które upodobały sobie zamieszczanie złośliwości i tak zwanych wycieczek osobistych w stosunku do kilku autorów prezentujących odmienne poglądy, mających inne spojrzenie na świat, piszących inaczej. Mają takie prawo? Sądzę, że tak. Ale to prawo kończy się z chwilą, kiedy te komentarze wyraźnie obrażają lub poniżają autorów komentowanych materiałów.

Redakcja nie zawsze jest w stanie w porę to zauważyć, często też trudno jest obiektywnie rozstrzygać w tak drażliwych i delikatnych sprawach. W końcu każdy z nas pisze tu po części na własny rachunek i sam sobie wystawia opinię. Oby tylko ta opinia nie zaważyła na ocenie czytelnika o Wiadomościach 24.pl.

Czytający ze zdumieniem zapytają, co ma wspólnego tytuł z treścią tego artykułu.
Tytuł określa moje miano, jakim nazywam ludzi piszących zgryźliwe, nieobiektywne, obrażające autora komentarze, które oceniają autora, a nie treść materiału.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (99):

Sortuj komentarze:

Polak
  • Polak
  • 15.02.2011 06:40

Zmiany, zmiany, zmiany... Już prawie po PO... Dzięki Bogu i uczciwym Polakom...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 21:35

Dziękuję Panie Zdzisławie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 18:57

Proszę przyjąć panie Zdzisławie od debiutanta na niwie dziennikarskiej "piątkę" na zgodę. Jestem usatysfakcjonowany bez pojedynku na "udeptanym polu". Jeśli Pana w czymkolwiek uraziłem - przepraszam. Spierajmy się, dyskutujmy ostro, ale uczciwie.
Pozdrawiam i życzę Panu miłego wieczoru :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 15:03

Proszę tak nisko nie oceniać innych, chyba że Pańska ocena wynika z samooceny. Jak wielu tutaj piszących daleki jestem od pisania dla samego zaistnienia. Nie piszę ani dla sławy ani poklasku. To, że tak wielu ludzi popiera moje spostrzeżenia dowodzi, ze nie jestem odosobniony w nich. Pocztą wewnętrzną otrzymałem mnóstwo listów poparcia od wielu zacnych ludzi, którzy nie chcieli wdawać się w pyskówki pod artykułem. Jestem z tego dumny.
Piszę, bo mam coś istotnego do przekazania innym; biorę udział w dyskusji, bo tak jak podróże - kształcą i umysł i charakter i wrażliwość na otaczający nas świat. Świat nie jest zły, trzeba spojrzeć na niego oczami dziecka, dostrzec pozytywne sytuacje, dobrych i ciekawych ludzi, którzy mimo chorób, nieszczęść i codziennych trudności potrafią z uśmiechem witać każdy następny dzień.
Na nic zdadzą się pouczenia i mentorskie uwagi. Każdy z nas jest inny, każdy prezentuje pozytywne wartości, wystarczy umieć wpłynąć na ich uzewnętrznienie. Czy dyskusja musi schodzić na tory personalne, czy potrzebne jest kwestionowanie kompetencji i umiejętności drugiego człowieka? Przecież wielu z nas, ogromna większość prawie się nie zna. O ileż lepszy byłby swiat bez wzajemnego napadania, słownej agresji, obrażania i dezawuowania.
Życzę miłego popołudnia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2010 09:36

Są tysiące tematów, każdy tu piszący ma swoje doświadczenia, przemyślenia, wrażliwą duszę - pisać można o wszystkim. Byle zachować umiar, tolerancję, kulturę, szacunek i godność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sadząc po ilości jadu wypluwanego przez pana Zdzisia, on nie je miodu i nie żuje pszczół. On pewnie żuje szerszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2010 09:10

Psy szczekają, karawana idzie dalej.

Dziękując wszystkim biorącym udział w dyskusji pod moim "artykulikiem" pozwolę sobie na kilka słów podsumowania.
15 oceniających z łączną notą 4. 1810 wejść i 131 komentarzy. Liczyłem się również z komentarzami oceniającymi autora a nie treść artykułu - tego nie da się uniknąć. czas trwania dyskusji: 32 godziny.
Powyższe dane świadczą raczej o istnieniu problemu poruszonego w materiale. Tylko jeden uczestnik dyskusji tego nie zauważył, ale trudno się temu dziwić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, zapewne psałeś o zintegrowanym nauczaniu początkowym ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie ,autor tekstu dawno zrezygnował z dyskusji;)Czy Pan podejrzewa mnie o konsultacje z innymi komentującymi?


A co do ryb ,wędkuję prawie każdego dnia.Trzy dni temu były leszcze, padł nawet mój rekord- sztuka ponad 3 kg.
W środę wybieram się na Śniadrwy(będą płocie),zapraszam równeż Pana.
Nie mogę poradzić sobie z połowem linów,może ma Pan jakiś wypróbowany sposób?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.08.2010 23:34

Marta pisze: ""I oto pękło serce tak szlachetne.
Dobranoc, słodki książę, niech ci do snu
Chóry aniołów nucą uskrzydlone!""

Teraz już nie mogę, Marto... :) Dawno już nie płakałem ze śmiechu :)))