Facebook Google+ Twitter

Czy zmniejszy się klub Platformy Obywatelskiej?

Wczoraj wygasł mandat poselski Anny Zielińskiej-Głębockiej, którą Sejm powołał na członka Rady Polityki Pieniężnej. Nowym posłem będzie kolejny kandydat z gdańskiej listy PO Piotr Ołowski, który w międzyczasie zmienił barwy partyjne.

Anna Zielińska - Głębocka zostając nowym członkiem RPP ustąpiła miejsca w sejmowych ławach Piotrowi Ołowskiemu / Fot. www.glebocka.plWczoraj Sejm wybrał kolejnego członka Rady Polityki Pieniężnej na nową, sześcioletnią kadencję. Została nim gdańska posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Zielińska-Głębocka, która w głosowaniu pokonała kandydatów zgłoszonych przez PiS oraz Lewicę. W chwilę po wyborze nowa członkini RPP złożyła ślubowanie, co oznaczało jednocześnie wygaśnięcie jej mandatu poselskiego. Zgodnie z ordynacją wyborczą jej miejsce w sejmowych ławach zajmie kolejny kandydat z listy PO, który uzyskał największą liczbę głosów. Jest nim Piotr Ołowski. Może się jednak okazać, że nowy poseł nie zasili partii, z list której kandydował w roku 2007. Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej zmniejszyłby wtedy swoją liczebność do 205 posłów. Nie będzie to miało jednak wpływu na ogólny rozkład sił politycznych.

Piotr Ołowski polityką zajmuje się od dawna. NajpierwCzy Klub Parlamentarny PO zminieszy się o jednego posła? / Fot. Grzegorz Franki był członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko - Narodowego, a w roku 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tej partii zasiadał w Radzie Miasta Gdańska do stycznia 2006 roku, kiedy to powołany został na stanowisko wojewody pomorskiego. W lutym 2007 roku został odwołany z tej funkcji przez ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy Ołowski związał się z Platformą Obywatelską i z jej list kandydował bez powodzenia do Sejmu. Od roku 2008 zasiada w zarządzie Stowarzyszenia "Pomorze XXI", które współtworzyło partię Poska XXI - obecnie Polska Plus.

Polska Plus posiada w Sejmie od października 2009 roku ośmioosobowe koło poselskie, któremu przewodniczy były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. - Nic mi nie wiadomo, aby pan Piotr Ołowski miał wstąpić do naszego koła poselskiego - mówi jeden z liderów Polski Plus, poseł Jan Filip Libicki - a działalność w Stowarzyszeniu "Pomorze XXI" to nie to samo, co członkostwo w naszej partii - wyjaśnia poseł.

O swej przynależności klubowej poseł Piotr Ołowski zdecyduje zapewne po zaprzysiężeniu, czyli podczas kolejnego posiedzenia Sejmu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 18:54

Będziemy pilnie obserwować... . Wybierze pewniejszą szansę na karierę, czy wątłą nadzieję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.