Facebook Google+ Twitter

Czy znamy programy wybieranych partii?

Współautorzy: Tomasz Kamiński

Za nami przedterminowe wybory parlamentarne. W niedzielę do urn poszło ponad 50 proc. Polaków uprawnionych do głosowania. Nowy parlament wybrany. Ale czy naprawdę wiemy na kogo zagłosowaliśmy? Czy zdajemy sobie sprawę, jakie poglądy głoszą nasi reprezentanci?

Sonda Wiadomości24.pl. / Fot. Tomasz KamińskiGazeta internetowa Wiadomości24.pl postanowiła sprawdzić, czy my - Polacy jesteśmy świadomi naszych politycznych wyborów. Jako pierwszych sprawdziliśmy warszawiaków. Zadaliśmy im kilka pytań dotyczących programu politycznego trzech czołowych partii nowego parlamentu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby... Zobaczcie sami!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Kapitalny materiał! :)
Udowadnia nam pewną prawdę o naszych rodakach. Najsmutniejsze jest to, że w tym kraju każdy uwielbia dyskutować na temat polityki :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalio! Odrobine inteligencji! Przeczytaj i zrozum sens tego artykulu, zamiast rzucac belkotliwe ogolniki o mechanizmach marketingu politycznego (wykrzyknik!). Krytyka do czegos zobowiazuje, nie do rzucania przypadkowych slow na wiatr.

Ja natomiast przypuszczam, ze konwergentne paradygmaty mowia o tym, ze politologia jest nauka o niczym. Zycze wielu sukcesow i dalszego konstruktywnego syczenia (w koncu jestesmy w Polsce).

WYKRZYKNIK!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się podobało.

Rzeczywiście, nie do końca fair, aczkolwiek z ciekawością (jednak bez większego zaskoczenia) oglądało się przygotowany materiał.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ssssssss (politolog syczy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karolino! Odrobinę wiedzy politologicznej! Wydawało mi się, że nawet dla bardzo młodego dziennikarza jasne są proste mechanizmy dotyczące marketingu politycznego i jego wpływu na kampanie oraz to jaki wpływ na wybór ma program!

Przypuszczam, że dostałabyś niezłą burę od politologów... Nic dziwnego, że syczą na dziennikarzy skoo oglądają takie materiały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobało mi się. Brawo. Tylko niektórzy sprawiali wrażenie zakrzyczanych :D

A znacie to?
- Good morning. Do you speak english?
- Yes
- Thank you!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boski, staram się iść Twoim tropem. Odtworzyć ścieżkę, którą podążałeś, wychodząc od negacji i docierając do pochwały pomysłu. No, idę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Boskim. W takich momentach człowiek wyłapuje ogólnie o co dziennikarzowi chodzi, koncentruje sie na sprawie (tu: "O, uwaga, podatek!") a nie na podmiocie ("LiD, PO, PiS").

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2007 19:18

1. Rozumiem, że pytania miały być podchwytliwe (PiS nie popiera podatku liniowego, a LiDu nie było jeszcze kiedy powstało CBA)
2. W takim układzie pytania były bardzo nie fair wobec pytanych osób. Spora część z nich pewnie gdzieś się spieszyła, a tu nagle dopada ich jakiś dziennikarz i zadaje podchwytliwe pytanie. Sądzę, że gdyby zapytać tych państwa co to jest "koczkodan", albo "tajga" to odpowiedzi byłyby równie śmieszne.
3. W artykule postawiono tezę (ukrytą), że Polacy nie znają programów partii, a przynajmniej ich podstaw co moim zdaniem jest oceną niesprawiedliwą. Pytanie powinno być prosto skonstruowane i nastawione na szybką odpowiedź, ponieważ przechodnie zazwyczaj odpowiadają "na odczepnego". Powinno brzmieć: Która partia popiera podatek liniowy? albo Czy LiD stworzył CBA?
To takie moje dywagacje na temat tekstu
Brawa natomiast za pomysł

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciekawe... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.